Bank of America: 90% ankietowanych zainwestuje w kryptowaluty w 2022 r. | Wiadomości | CrypS.

Bank of America: 90% ankietowanych zainwestuje w kryptowaluty w 2022 r.

Anna Sutowicz
Bank of America: 90% ankietowanych zainwestuje w kryptowaluty w 2022 r.

Ankieta Bank of America pokazuje utrzymujące się zainteresowanie kryptowalutami i bada, czy ludzie zamierzają płacić bitcoinami w najbliższej przyszłości. Okazuje się, że 90% respondentów zainwestuje w kryptowaluty w 2022 roku.


Wiele wskazuje na to, że entuzjazm dla kryptowalut jeszcze się nie skończył. Według badania przeprowadzonego przez Bank of America wśród 1000 respondentów, wiele osób postrzega „kryptowalutową zimę” jako okazję inwestycyjną. Okazuje się, że 90% respondentów w ciągu najbliższych 6 miesięcy zamierza dokonać zakupu kryptowalut.

Zauważono także, że liczba użytkowników, posiadających kryptowaluty była zbliżona do liczby osób, które planują taki zakup. 30% inwestorów kryptowalutowych zamierza zatrzymać swoje tokeny przez okres minimum 6 najbliższych miesięcy. 

To interesujący wynik

Analityk Bank of America, Jason Kupferberg, powiedział, że takie wyniki są interesujące, ponieważ ukazują pozytywny sentyment inwestorów do kryptowalut. Badanie banku wskazało także, że 39% respondentów używało krytowalut jako środka płatności do zakupów on-line. Kupferberg twierdzi, że:

Mimo tego, iż nie ma jeszcze wysokiego poziomu adopcji, to nadal można zaobserwować rosnące wykorzystanie niektórych rodzajów produktów kryptowalutowych na fiat, biorąc jako przykład zalety VISA Coinbase Card.

Brak planu wejścia na rynek krypto

Ostatnio Prezes Bank of America powiedział, że bank nie ma planów wejścia na rynek kryptowalut, ponieważ nie może tego zrobić z uwagi na obecne regulacje prawne USA, które nie upoważniają ich do angażowania się w działalność związaną z kryptowalutami. Co jednak może zmienić się w przyszłości ze względu na wysoki popyt na produkty związane z krypto i precedens ustanowiony przez inne banki w USA.

Drugi co do wielkości bank w USA opublikował w zeszłym roku raport analizujący perspektywy branży kryptowalut. Wówczas nazwał branżę krypto „najbardziej ekscytującym nowym rynkiem od lat”. Uznał, że sektor aktywów cyfrowych jest zbyt duży, aby go zignorować.

Bank of America: 90% ankietowanych zainwestuje w kryptowaluty w 2022 r.
reklama
reklama