Bank centralny Nigerii: kryptowaluty będą legalne | Wiadomości | CrypS.

Bank centralny Nigerii: kryptowaluty będą legalne

Mariusz Przepiórka
Kryptowaluty-w-Nigerii

Według doniesień Business Insidera, podczas spotkania Komitetu Polityki Monetarnej w Abudży, prezes Centralnego Banku Nigerii Godwin Emefiele wyraził przekonanie, że kryptowaluty takie jak bitcoin (BTC) staną się legalne w Nigerii.

Kryptowaluty w Nigerii

Emefiele nie wspomniał bezpośrednio o zniesieniu wprowadzonego w lutym zakazu kupna i sprzedaży kryptowalut przez instytucje, ale twierdził, że Centralny Bank Nigerii analizuje branżę kryptowalutową.

Bank centralny jest zaangażowany w tę sprawę i mogę zapewnić, że kryptowaluty będą w Nigerii legalne. – podkreślił Emefiele

Emefiele powiedział również, że rząd Nigerii dołoży wszelkich starań, aby zapobiec wykorzystywaniu kryptowalut do finansowania nielegalnej działalności. Przyznał, że bank ma świadomość, że znaczny odsetek mieszkańców kraju angażuje się w kryptowaluty, co nie jest najlepsze. Zwrócił uwagę, że większość rynku kryptowalutowego może być związana z nielegalną działalnością. Bankier wyraził również obawy dotyczące krachu na rynku kryptowalut w połowie maja, który został w dużej mierze powiązany z decyzją Elona Muska, zgodnie z którą Tesla nie będzie przyjmowała płatności w BTC i jego krytyką pod adresem największej kryptowaluty.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, od sierpnia 2020 roku Nigeria jest największym źródłem obrotu BTC w Afryce. Jest też jednym z najszybciej rozwijających się rynków kryptowalutowych na świecie. Według danych Paxful, Nigeria zajęła drugie miejsce po Stanach Zjednoczonych pod względem wolumenu obrotu w grudniu 2020 roku. Coraz większe zainteresowanie bitcoinem powoduje również spadek wartości krajowej waluty Nigerii. W lutym nigeryjski senator Sani Musa stwierdził nawet, że z powodu bitcoina krajowa waluta stała się bezużyteczna i bezwartościowa. Po ostatnich wypowiedziach Emefiele nigeryjska naira spadła o 1,2% osiągając najniższą wartość od 3,5 roku.

Kryptowaluty-w-Nigerii
reklama
reklama