110-letnia firma Baillie Gifford inwestuje 100 milionów dolarów w Blockchain.com | Wiadomości | CrypS.

110-letnia firma Baillie Gifford inwestuje 100 milionów dolarów w Blockchain.com

Konrad Juszczyk
Kryptowaluty

Szkocki zarządca aktywów zainwestował 100 milionów dolarów w giełdę Blockchain.com. Baillie Gifford stał się tym samym największym udziałowcem w brytyjskiej firmie zajmującej się kryptowalutami.

Inwestycja Baillie Gifford

Baillie Gifford, 110-letnia firma zarządzająca aktywami znana z wczesnych wkładów w firmy takie jak Tesla, Google, Amazon, Airbnb, Moderna, czy Alibaba zainwestowała 100 milionów dolarów w kryptograficzną firmę Blockchain.com. Współzałożyciel i dyrektor generalny Blockchain.com, Peter Smith, ogłosił w środę, że wkład Baillie Gifford w marcu stał się największą jak dotąd pojedynczą inwestycją w ich firmę.

Inwestycja Baillie Gifford w giełdę kryptowalut Blockchain.com

Z ponad 445 miliardami dolarów w zarządzanych aktywach, Baillie Gifford stał się głównym inwestorem technologicznym, zyskując prawie 28 miliardów dolarów, stawiając wcześnie na Teslę i Alibabę oraz firmę farmaceutyczną Moderna. Baillie Gifford będącym jednym z największych inwestorów zewnętrznych Tesli, osiągnął 16 miliardów dolarów zysku z samej inwestycji w Teslę w sierpniu 2020 roku.

Kryptowaluty przodują

Blockchain.com z siedzibą w Wielkiej Brytanii jest jednym z największych podmiotów pozyskujących fundusze w tym roku, zapewniając sobie 420 milionów dolarów w dwóch rundach finansowania w lutym i marcu, podnosząc wartość firmy do 5,2 miliarda dolarów. Warto dodać, że prezes Blockchain.com, powiedział, że firma również planuje pewnego dnia wejść na giełdę (coinbase-wchodzi-na-gielde-14-kwietnia-jak-i-czy-kupic-akcje-coin/">w odniesieniu do Coinbase). Według niego firma widzi duży popyt ze strony prywatnych inwestorów. Według danych firmy CB Insights zajmującej się analizą biznesową, firmy kryptograficzne i blockchainowe, w tym Blockchain.com, BlockFi i Dapper Labs otrzymały więcej środków w pierwszym kwartale 2021 roku, niż przez cały rok 2020.