110-letnia firma Baillie Gifford inwestuje 100 milionów dolarów w Blockchain.com | Wiadomości | CrypS.

110-letnia firma Baillie Gifford inwestuje 100 milionów dolarów w Blockchain.com

Konrad Juszczyk
blockchain.com

Szkocki zarządca aktywów zainwestował 100 milionów dolarów w giełdę Blockchain.com. Baillie Gifford stał się tym samym największym udziałowcem w brytyjskiej firmie zajmującej się kryptowalutami.

Inwestycja Baillie Gifford

Baillie Gifford, 110-letnia firma zarządzająca aktywami znana z wczesnych wkładów w firmy takie jak Tesla, Google, Amazon, Airbnb, Moderna, czy Alibaba zainwestowała 100 milionów dolarów w kryptograficzną firmę Blockchain.com. Współzałożyciel i dyrektor generalny Blockchain.com, Peter Smith, ogłosił w środę, że wkład Baillie Gifford w marcu stał się największą jak dotąd pojedynczą inwestycją w ich firmę.

Inwestycja Baillie Gifford w giełdę kryptowalut Blockchain.com

Z ponad 445 miliardami dolarów w zarządzanych aktywach, Baillie Gifford stał się głównym inwestorem technologicznym, zyskując prawie 28 miliardów dolarów, stawiając wcześnie na Teslę i Alibabę oraz firmę farmaceutyczną Moderna. Baillie Gifford będącym jednym z największych inwestorów zewnętrznych Tesli, osiągnął 16 miliardów dolarów zysku z samej inwestycji w Teslę w sierpniu 2020 roku.

Kryptowaluty przodują

Blockchain.com z siedzibą w Wielkiej Brytanii jest jednym z największych podmiotów pozyskujących fundusze w tym roku, zapewniając sobie 420 milionów dolarów w dwóch rundach finansowania w lutym i marcu, podnosząc wartość firmy do 5,2 miliarda dolarów. Warto dodać, że prezes Blockchain.com, powiedział, że firma również planuje pewnego dnia wejść na giełdę (w odniesieniu do Coinbase). Według niego firma widzi duży popyt ze strony prywatnych inwestorów. Według danych firmy CB Insights zajmującej się analizą biznesową, firmy kryptograficzne i blockchainowe, w tym Blockchain.com, BlockFi i Dapper Labs otrzymały więcej środków w pierwszym kwartale 2021 roku, niż przez cały rok 2020.

blockchain.comreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.