Axie Infinity zmniejszy podaż tokenów SLP | Wiadomości | CrypS.

Axie Infinity zmniejszy podaż tokenów SLP

Zerelik Maciej
Axie Infinity Token wzrósł o ponad 700% od czerwca

Deweloperzy stojący za Axie Infinity wprowadzą zmiany w systemie nagród, aby przywrócić równowagę ekosystemu projektu. Konkretnie, zmniejszą podaż tokenów Smooth Love Potion (SLP) o 56%, czyniąc je bardziej rzadkimi.

Model biznesowy play-to-earn stał się trendem pod koniec 2021 roku. Jego koncepcja składa się z dwóch elementów, które od wieków przykuwają uwagę społeczeństwa – rozrywki i zarabiania pieniędzy.

Axie Infinity jest jedną z wiodących gier play-to-earn. Jest ona inspirowana popularnymi pozycjami z niedawnej przeszłości, w tym Pokémon i Tamagotchi. Pozwala graczom zbierać, hodować, walczyć i handlować stworzeniami zwanymi „axies”. Gracze zarabiają w ten sposób tokeny Smooth Love Potion (SLP). Następnie mogą je sprzedać na giełdzie lub użyć ich do wyhodowania nowych potworów.

Teraz, zespół stojący za projektem zapowiedział, że ograniczy emisję SLP:

Codzienny quest, w zasadzie, był świetny, aby zachęcić ludzi do codziennej gry, ale teraz stał się mechanizmem masowej emisji SLP. Poprzez usunięcie nagród z dziennych questów jesteśmy w stanie zmniejszyć emisję o około 45 milionów SLP dziennie.

Twórcy opisali aktualizację jako „bolesne lekarstwo”, które jednocześnie jest niezbędne dla przyszłego postępu gry. Wraz z nadchodzącymi zmianami, podaż tokenów SLP ma spaść nawet o 56 proc:

Gospodarka Axie wymaga drastycznych i zdecydowanych działań już teraz, w przeciwnym razie grozi nam całkowite i trwałe załamanie. To byłoby o wiele bardziej bolesne.

Zespół przyrzekł również stworzenie funduszu nagród o wartości 6 milionów dolarów oraz wprowadzenie zmian w ich strukturze. W sezonie 19, Axie Infinity rozdawało 3000 tokenów AXS najlepszym graczom w tabeli liderów. Teraz nagroda ta wzrosła do 117 676 AXS i otrzyma ją 300 000 najlepszych graczy.

AXS i SLP mocno w górę

Podobnie jak większość kryptowalut, rodzimy token Axie Infinity – AXS – w ciągu ostatnich kilku dni znacząco zwiększył swoją wartość. Obecnie jego cena (64 USD) znajduje się na poziomie 30% wyższym niż pod koniec stycznia. Wciąż jednak daleko jej do ATH zarejestrowanego w listopadzie ubiegłego roku – 160 dolarów

Wzrost ceny SLP jest jeszcze bardziej spektakularny. Po ogłoszeniu wiadomości, token wzrósł o 40%. Niemniej jednak od tego czasu zdążył nieco odreagować.

Axie Infinity Token wzrósł o ponad 700% od czerwca
reklama
reklama