Atari kończy wsparcie ATRI i planuje wydanie nowych tokenów | Wiadomości | CrypS.

Atari kończy wsparcie ATRI i planuje wydanie nowych tokenów

Mariusz Przepiórka
atari wycofuje wsparcie dla tokenów atri - cena runęła

Firma Atari przerwała wsparcie tokenów ATRI, ogłaszając koniec współpracy z ich emitentem ICICB Group i jego podmiotami zależnymi. Umowy licencyjne oraz spółka joint venture zostały rozwiązane ze skutkiem natychmiastowym.


Atari we współpracy z ICICB Group stworzyła blockchain Atari Chain oraz token Atari (ATRI). W ostatnich dniach legendarny producent sprzętu komputerowego zmienił decyzję dotyczącą współpracy i ogłosił, że nie jest już częścią spółki joint venture. Poinformował też opinię publiczną, że spółka „Atari Tokens” i powiązane z nią strony internetowe, w tym www.atarichain.com, www.ataritoken.com nie są już licencjonowane przez Atari.

W następstwie ogłoszenia, wartość tokena ATRI spadła o 21,5%, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi obecnie około 21 mln USD (za CoinGecko)

wykres kursu tokenu atri po tym gdy atari odeszło od współpracy

Wszystkie te strony internetowe, dokumenty i kanały medialne znajdują się poza kontrolą firmy Atari – napisano w oświadczeniu spółki. Ostrzeżono również, aby nie korzystać z nich w celu uzyskania wskazówek i informacji związanych z jej tokenami. Ponadto ICICB nie jest upoważnione do reprezentowania firmy Atari lub jej marek w jakikolwiek sposób.

Firma wymieni tokeny ATRI na nowe

Niezależnie od zakończenia współpracy, Atari nie zamierza wycofywać się z inicjatyw związanych z technologią blockchain. Firma zapewnia, że nadal będzie nawiązywać strategiczne partnerstwa i realizować przedsięwzięcia w tej przestrzeni. W związku z tym planuje stworzyć, dystrybuować i zarządzać nowym tokenem, który zastąpi ATRI.

Dokładnie o godzinie 18:00 CET 18 kwietnia 2022 roku Atari zapisała stan posiadania ATRI. Na podstawie danych o portfelach przechowujących tokeny, firma przeprowadzi ich wymianę na nową wersję, którą zamierza wprowadzić na rynek.

Do wymiany kwalifikują się wyłącznie tokeny znajdujące się w portfelach o godzinie ich sczytania i w kwotach odpowiadających tym, które figurowały w ich bilansie. Wszelkie tokeny nabyte później nie będą kwalifikować się do wymiany.

atari wycofuje wsparcie dla tokenów atri - cena runęła
reklama
reklama