Minergate - SCAM czy Legit? Jak używać? | CrypS.

Minergate – SCAM czy Legit? Jak używać?

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski

minergate Mining

Zapewne słyszałeś już o kopaniu kryptowalut i rozumiesz jak bardzo skomplikowana jest to operacja. Wydaje się, że jest to sektor, w którym mogą uczestniczyć tylko zaawansowane technologicznie osoby. Nic bardziej mylnego. Na rynku powstaje coraz więcej firm, które dążą do tego, aby umożliwić kopanie zwykłym zjadaczom chleba. Jedną z nich jest platforma MinerGate i to właśnie jej przyjrzymy się dzisiaj bliżej.

Co to jest MinerGate?

Minergate to platforma miningowa, uruchomiona w 2014 roku przez grupę entuzjastów. Ich intencją było zebranie grupy górników, którzy mogliby razem wydobywać kryptowaluty w sposób bardziej efektywny. Platforma jest łatwa w obsłudze i pozwala kopać m.in. Ethereum, Litecoina, Monero i kilka innych projektów. Celem platformy jest meksymalne uproszczenie procesu kopania dla osób niezbyt zaawansowanych technologicznie. Wszystkie skomplikowane czynności zostały już wykonane przez deweloperów platformy, a reszta procesu jest bardzo intuicyjna. Za pomocą Minergate można kopać zarówno przy pomocy CPU, jak i GPU.

Czy minergate to scam?

Buszując po internecie można natknąć się na różne opinie dot. Minergate. Opinie są siłą napędową każdej marki, a jeśli chodzi o MinerGate to wygląda na to, że ludzie mają mieszane doświadczenia. Niektórzy uważają nawet, że jest to SCAM. Wiele osób w sieci zgłaszało problemy z wypłatami. Niektórzy otrzymali środki nie na ten portfel, na który powinni, a z kolei inni nigdy nie zobaczyli swoich pieniędzy. W sieci znajdziemy też opinie od osób, które używają oprogramowania bez żadnych problemów. Tych jest jednak znacznie mniej, niż tych negatywnych. Jeżeli chcesz się zapoznać dokładniej z opiniami użytkowników zajrzyj np. na stronę TrustPilot.

Co więcej, większość ludzi, którzy chwalą MinerGate, zwykle dołącza do komentarza linki afiliacyjne. Takie opinie bez wątpienia są mniej wiarygodne.
Komentarze dot. problemów z wypłatami nie napawają optymizmem. Minergate wydaje się świetną i prostą platformą, jednak cóż z tego jeżeli możemy nie otrzymać zarobionych kryptowalut lub nasze wynagrodzenie będzie dużo niższe niż być powinno?

Kolejną kwestią jest to, że wielu użytkowników narzeka na brak przejrzystości puli MinerGate. Twierdzą oni, że MinerGate wyświetla zaniżony hashrate.

digitalunderground

Jeśli szukasz bardziej transparentnej i pewnej platformy do kupna i sprzedaży kryptowalut, warto rozważyć Bitomat – platformę, które zapewnia bezpieczne transakcje oraz najkorzystniejsze ceny na rynku, nawet 0% podczas promocji, które miają miejsce 2 razy w miesiącu. Bitomat umożliwia anonimową wymianę kryptowalut do 15 000 EUR w ciągu jednego dnia lub 1 000 EUR na jedną transakcję.

O firmie wiemy bardzo mało. Na stronie O nas widnieje tylko informacja, że projekt jest tworzony przez grupę entuzjastów kryptowalut. Brak konkretnych danych o twórcach jest zazwyczaj sygnałem alarmowym. Podejrzenia budzi również fakt, że na stronie nie da się naleźć żadnych danych na temat firmy stojącej za MinerGate. Powszechnie przyjmuje się, że za platformą stoi inna krypto firma – Changelly. Portal 99bitcoins.com skontaktował się jednak z Changelly i potwierdził, że obie platformy nie mają ze sobą nic wspólnego.

Wszystko to budzi spore podejrzenia wobec MinerGate, dlatego zalecamy ostrożność. Z drugiej jednak strony firma współpracuje np. z Cointelegraph w zakresie działań reklamowych. Ponadto platforma jest obecna na rynku od 2014 roku. Z drugiej jednak strony może to być łatwe wprowadzenie do miningu dla początkujących, z racji na bardzo łatwą obsługę platformy. Jeżeli chciałbyś spróbować (na własne ryzyko), to poniżej zamieszczamy instrukcje dot. rozpoczęcia korzystania z platformy i realizacji wypłat.

Jak używać MinerGate?

Minergate jest banalnie prosty do odpalenia i rozpoczęcia kopania. Powinien sobie z tym poradzić każdy, nawet laik. Aby rozpocząć wydobycie wystarczy wykonać kilka prostych kroków:

Krok 1. Złóż konto

Wejdź na stronę Minergate i załóż konto. Wystarczy Ci adres e-mail. Minergate nie wymaga weryfikacji ani wypełniania zbędnych formularzy.screenshot minergate 1

Krok 2. Pobierz oprogramowanie

Po założeniu konta pobierz oprogramowanie Minergate. Strona powinna sama wykryć twój system operacyjny.

screenshot minergate 2

Krok 3. Zainstaluj Minergate

Zainstaluj i otwórz Minergate tak jak każdy inny program.

Krok 4. Użyj funkcji Benchmark

Dzięki tej funkcji Minergate przeanalizuje twój sprzęt i poinformuje Cię ile kryptowalut możesz wykopać.

minergate benchmark

Krok 5. Rozpocznij kopanie

Kliknij “Smart mining”, aby rozpocząć kopanie najbardziej opłacalnej kryptowaluty. Możesz też manualnie wybrać odpowiednią monetę.

minergate kopanie

Jak zrealizować wypłatę z Minergate?

Wypłaty z MinerGate są realizowane poprzez Freewallet. Aby wypłacić środki musisz wykonać kilka prostych kroków.

 1. Na pulpicie nawigacyjnym MinerGate, przejdź do zakładki Currency
 2. Kliknij na ‘Withdraw’
 3. Wypełnij pole ‘You send’
 4. Kliknij na ‘Wprowadź e-mail’ w pobliżu logo Freewallet
 5. Wypełnij wszystkie pola.
 6. Wypełnij pole ‘Kod weryfikacyjny’
 7. Ponownie kliknij ‘Withdraw’

Funkcje MinerGate

Po zainstalowaniu Minergate z całą pewnością zauważysz, że platforma posiada kilka niestandardowych funkcji.

Smart Mining

Pierwsza strona zachęci Cię do rozpoczęcia Smart Miningu. Smart Mining to funkcja, która sprawia, że automatycznie wydobywane są najbardziej opłacalne kryptowaluty. Funkcja ta bierze pod uwagę ceny rynkowe i trudność kopania. Trudno powiedzieć w jaki sposób się to odbywa, niemniej jednak jest to ciekawa opcja, jeśli chcesz zacząć wydobycie bez żadnych dodatkowych komplikacji.

Benchmarking

Kolejnym rozwiązaniem jest funkcja Benchmarking. Jest ona przydatna jeszcze przez rozpoczęciem pracy. Pozwala w ciągu zaledwie kilku minut przeanalizować twój sprzęt i sprawdzić jego osiągi.

Mining

Zakładka Mining jest prawdopodobnie najbardziej skomplikowana, jednak nadal powinien w niej się połapać nawet laik. Możesz w niej szybko wybrać, które kryptowaluty mają być wydobywane przez CPU, a które przez GPU. Możesz też wyznaczyć różne ilości mocy dla każdego procesu wydobywczego.

Obsługiwane kryptowaluty i opłaty

Z pomocą Minergate możesz wydobywać następujące monety:

 • Ethereum
 • Bitcoin Gold
 • Zcash
 • Ethereum Classic
 • Litecoin
 • Monero
 • Grin
 • EOS
 • Tron
 • ICON

Pula wydobywcza BTC została zamknięta w dniu 3 kwietnia 2019 roku. Aktualnie nie ma możliwości wydobywania Bitcoina na Minergate.

Opłaty w Minergate nie wydają się zbyt wygórowane. Stała opłata w wysokości 1% lub 1,5% jest dość korzystna w porównaniu do niektórych konkurentów. Pełną tabelę opłat możesz sprawdzić na oficjalnej stronie internetowej Minergate. Z drugiej strony musisz mieć na uwadze, że wielu użytkowników wspomina zazwyczaj o kilkunastoprocentowych różnicach w mocy wydobywczej w porównaniu do innych puli, więc możemy potraktować to jako dodatkową “prowizję”.

Podsumowanie

Minergate wydaje się być ciekawą i innowacyjną platformą. Sama koncepcja jest jak najbardziej interesująca, jednak po przejrzeniu opinii użytkowników pozostaje pewien niesmak. Większość z nich wskazuje bowiem na to, że Minergate nie jest do końca uczciwy. Z drugiej jednak strony jeśli chcesz potraktować to jako zabawę, a dodatkowo masz zupełnie darmowy prąd (bo tylko wtedy będzie to opłacalne), wówczas można pokusić się o testy tego narzędzia. Ostrzegamy jednak, że możesz nigdy nie zobaczyć wykopanych kryptowalut.
Być może lepszą opcją jest inwestycja w dedykowaną koparkę i faktyczne, pewne zarabianie pieniędzy. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat koparek kryptowalut, zapraszamy do przeczytania naszego obszernego artykułu na ten temat.

minergate

MinerGate - FAQ

Czym jest MinerGate?

MinerGate to platforma umożliwiająca wydobywanie kryptowalut przy użyciu procesora i karty graficznej komputera. Oficjalnie została założona w 2014 roku.

Czy MinerGate to oszustwo?

MinerGate jest uważana przez niektórych za podejrzaną ze względu na brak przejrzystości i publikacji informacji na temat zespołu odpowiedzialnego za rozwój platformy. Niektórzy użytkownicy twierdzą także, że wydobywanie kryptowalut na MinerGate jest mniej wydajne niż na innych platformach. Jednakże, MinerGate nie zostało oficjalnie uznane za oszustwo. Mimo to zalecamy własny research i czujność.

Jak korzystać z MinerGate?

Aby rozpocząć korzystanie z MinerGate, należy najpierw zarejestrować się na stronie platformy, a następnie pobrać i zainstalować specjalny program. Po zalogowaniu można wybrać kryptowalutę do wydobycia i rozpocząć proces wydobywania. Warto pamiętać, że wydobywanie kryptowalut może być czasochłonne i wymagać znacznej mocy obliczeniowej komputera.

Jakie kryptowaluty można wydobywać na MinerGate?

MinerGate obsługuje wydobycie różnych kryptowalut, w tym Bitcoin, Ethereum, Monero, Litecoin, Zcash i wiele innych. Można wybierać między różnymi algorytmami wydobywania, w zależności od preferencji i mocy obliczeniowej komputera.

Czy korzystanie z MinerGate jest opłacalne?

Wydobywanie kryptowalut na MinerGate może być mniej opłacalne niż na innych platformach, ze względu na wyższe opłaty i mniejszą wydajność wydobycia. Warto więc dokładnie przemyśleć swoją decyzję przed rozpoczęciem wydobywania. Jednakże, niektórzy użytkownicy uważają, że MinerGate może być korzystne dla początkujących wydobywców, którzy chcą zdobyć doświadczenie i lepiej zrozumieć proces wydobywania kryptowalut.reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.