Galxe (dawne Galaxy) - Co to jest? Gdzie kupić? | CrypS.

Galxe (dawne Galaxy) – Co to jest? Gdzie kupić?

4 min
Karolina Zawodnik

Galxe Altcoiny

Projekt Galxe skupia się na budowie “otwartego świata Web3”. Pomaga on programistom wprowadzać lepsze produkty w tej oto przestrzeni.


Spis treści:


Przypadki użycia Galxe obejmują swoim zasięgiem tworzenie programów lojalnościowych związanych z niewymiennymi tokenami (NFT), zamkniętych społeczności, czy niestandardowego zarządzania projektami.

Co to jest Galxe (dawne Galaxy)?

W największym skrócie Galxe to największa sieć danych uwierzytelniających Web3, która pomaga markom i programistom w tworzeniu solidnych zdecentralizowanych produktów. Właśnie za sprawą Web3 eliminowane są scentralizowane systemy. W tym przypadku władza jest przekazywana społeczności, która wspólnie zarządza projektami. 

ICO projektu odbyło się 17 lutego 2022 r., następnie 28 kwietnia 2022 r. Galxe zostało uruchomione na Binance Launchpool, jako otwarta sieć infrastruktury uwierzytelniającej. Ze względu na to, iż w większej ilości przypadków dostęp do danych i poświadczeń może być ograniczony, wspomniany projekt próbuje przenieść je na zdecentralizowaną platformę. Dla przykładu, dane uwierzytelniające są często kontrolowane przez instytucje finansowe, rządowe, czy kredytowe. Te zaś posiadają do nich najwięcej praw za pośrednictwem zabezpieczonych baz danych. 

Projekt Galxe dąży do tego, aby zapewnić osobom i firmom lepszy dostęp do informacji. Dzięki niemu dane uwierzytelniające są dostępne w sieci danych typu open source, do której każdy programista lub projekt Web3 ma równy wgląd bez względu na lokalizację. 

Jak działa Galxe?

Platforma Galxe zapewnia dosyć unikalne funkcje. Obejmują one m.in. Galxe ID. Można powiedzieć, iż stanowią one swego rodzaju cyfrowe poświadczenia. Pozwalają tworzyć użytkownikom unikalną tożsamość, która może być używana zarówno na blockchainie, jak i poza nim. Za ich sprawą możliwe staje się wyświetlanie wszystkich zebranych danych uwierzytelniających i ich historii w przestrzeni Web3. 

Kolejnym produktem od Galxe jest tzw. paszport Galxe. Jest on połączony z Galxe ID. Pozwala użytkownikom przechowywać swoje dane w sposób bezpieczny i anonimowy. Innymi słowy, Galxe Passport może reprezentować tożsamość w różnych aplikacjach z przestrzeni Web3.

Użytkownicy tego produktu po przejściu weryfikacji otrzymują również unikalny token Galxe Passport Soulbound. Galxe Passport nadaje priorytet bezpieczeństwu, szyfrując prywatne informacje użytkownika za pomocą haseł i unikając przechowywania danych w postaci zwykłego tekstu.

Kto stworzył Galxe?

Projekt Galxe ma dwóch współzałożycieli. Pierwszy z nich – Harry Zhang – jest odpowiedzialny za produkty, które on dostarcza. Mężczyzna ten ma bogate doświadczenie, jako założyciel i dyrektor operacyjny Lino Network i Dlive.tv. W latach 2016-2017 pełnił on także funkcję prezesa Stowarzyszenia Młodych Przedsiębiorców Chin w Beckerly.

Drugi współzałożyciel to Charles Wayn. Odpowiada za strategię w projekcie Galxe. On również jest członkiem-założycielem i byłym dyrektorem generalnym Dlive.tv. Później zasiadał on w fotelu wiceprezesa ds. interaktywnej rozrywki w Bittorent. Podobnie, jak jego kolega z branży, pełnił on funkcję prezesa Stowarzyszenia Młodych Przedsiębiorców Chin w Beckerly w latach 2018-2019.

Project Galxy tokenomia

Galxy DAO posiada swój własny token zarządzania, zwany GAL. Jego posiadacze mają możliwość kontrolowania kwoty opłaty za platformę pobieranej przez protokół oraz funduszy przechowywanych przez skarbiec społeczności tego projektu. 

Ta sama wirtualna waluta jest także używana przez programistów, którzy muszą uiścić w niej opłatę za korzystanie z platformy Galxy, która jest w większości dystrybuowana między kuratorami danych. Programiści używają jej również do pokrywania opłat związanych z uwierzytelnianiem poświadczeń Galaxy za pośrednictwem silnika Galaxy Oracle i interfejsu API.

Tzw. kuratorzy danych wykorzystują natomiast GAL do sygnalizowania wartości zbiorów danych. Są oni nagradzani, gdy użytkownicy wykorzystują swoje dane uwierzytelniające w modułach aplikacji Project Galaxy, Credential Oracle Engine i Credential API w tym samym czasie. 

Projekt Galxy udostępnił dane związane z dystrybucją tokenów GAL na swojej oficjalnej stronie internetowej. 

Kryptowaluta GAL – cena, kurs, prognozy

W chwili pisania tego tekstu token GAL kosztuje około 1,30 dol. (stan na 31 lipca 2023 r.). Z kapitalizacją rynkową przekraczającą 97 mln dol. zajmuje on dopiero 199 pozycję w rankingu największych projektów kryptowalutowych

Swój szczyt cenowy token GAL odnotował w maju 2022 r. Wyniósł on wówczas 18,26 dol., według uśrednionych danych. Od tamtej pory cena tej wirtualnej waluty spadła o ponad 93%

Wielu członków społeczności kryptowalut liczy na wzrost kursu GAL wraz z rozwojem ekosystemu tego projektu oraz jego rosnącym wykorzystaniem przez członków przestrzeni Web3.

Galxe – gdzie kupić?

Kryptowaluta GAL dostępna jest w parze do innych wirtualnych walut, jak i walut fiducjarnych na wielu scentralizowanych giełdach tj. Binance, Gemini, Coinbase, czy Kraken. Można ją nabyć także na zdecentralizowanych platformach handlowych – np. PancakeSwap v2 (BSC)

Aby kupić wirtualną walutę GAL trzeba najczęściej zarejestrować się na giełdzie oraz przejść weryfikację tożsamości zgodnie z procedurą KYC i AML. Oczywiście inną bardziej ryzykowną opcją jest bezpośrednie odkupienie GAL od drugiej osoby. W tym przypadku zarówno sprzedający, jak i kupujący nie ma pewności, czy druga strona wywiąże się z umowy. Z tego powodu lepiej jest zatem skorzystać z CEX-ów, bądź DEX-ów.

Czy Galxe to dobra inwestycja?

Zakup kryptowaluty GAL powinien wynikać z indywidualnych preferencji inwestora. Przed inwestycją w ten projekt każdy interesariusz powinien zadać sobie pytanie na temat tego, czy jest on zgodny z jego własnymi preferencjami, aspiracjami handlowymi. Należałoby przyjrzeć się także długoterminowym planom programistów za nim stojących, te bowiem mogą wpłynąć na przyszłą wartość wirtualnej waluty przynależnej do Galxe. 

Choć wielu analityków prognozuje wzrost cenowy kryptowaluty GAL w ciągu najbliższych 5 lat, należy mieć na uwadze to, iż rynek tej jest wysoce zmienny i nie da się w 100% przewidzieć tego, jaki kierunek obierze kurs danej wirtualnej waluty.

Galxereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.