Czym jest GamerHash i czy się opłaca? | CrypS.

Czym jest GamerHash i czy się opłaca?

Redaktor: Albert Czajkowski

gamerhash Kryptowaluty

W jaki sposób działa platforma GamerHash? Czy rzeczywiście jest tak kolorowo jak przedstawia to firma? Oraz przede wszystkim czy można z GamerHash zarobić, a jeżeli tak to ile? Tego wszystkiego i więcej dowiesz się z naszego artykułu, także rozsiądź się wygodnie i poświęć 5 minut na zapoznanie się z materiałem, ponieważ ta wiedza być może zmieni w pewnym stopniu Twoją sytuację finansową.

Spis treści

Czym jest i jak działa GamerHash?

Posiadasz dobry komputer lub laptop gamingowy i wykorzystujesz go średnio kilka godzin dziennie, grając, a przez pozostały czas stoi bezczynnie lub nie wykorzystuje swojego potencjału? A co gdyby Twój sprzęt mógł zarabiać dla Ciebie nawet kilkaset złotych miesięcznie? No właśnie tu z pomocą przychodzi do nas polski startup, o którym w ostatnich miesiącach zrobiło się bardzo głośno. Chodzi o GamerHash należący do CoinAxe sp. z o.o..

Za pomocą specjalnej aplikacji, GamerHash umożliwia proste zarabianie kryptowalut, dzięki nadwyżce mocy obliczeniowej komputera. Oznacza to, że użytkownicy mogą korzystać ze swojego sprzętu nawet w trakcie wydobywania, bez spadków wydajności.

Bitcoiny trafiają każdego dnia na konto użytkownika, po czym zarobione środki można wymieniać na gry, karty podarunkowe (np. Steam, Netflix, Pyszne) oraz różnorakie skiny lub zwyczajnie przesyłać je do portfela. Grupą docelową są głównie gamerzy, ponieważ, aby grać w najnowsze tytuły, trzeba posiadać mocny sprzęt i dużą moc obliczeniową, którą posiada przede wszystkim karta graficzna i procesor.

Kopanie kryptowalut za pomocą PC to przeszłość?

Era kopania Bitcoinów na zwykłych komputerach za pomocą CPU i GPU już dawno minęła, teraz służą do tego specjalne koparki jak na przykład Antminer S19 Pro od giganta technologicznego Bitmain. Jeżeli nadal ktoś z sukcesem używa swojego komputera do zarabiania na wydobyciu kryptowalut to musi mieć sporą wiedzę na ten temat, a cały proces nie należy do najłatwiejszych.

Apka od GamerHash wydobywa kryptowaluty i płaci użytkownikom w bitcoinach (BTC) za każdą minutę pracy komputera, portfel zaś jest zasilany każdego dnia o 10:00 rano, o ile sprzęt przekroczy próg 0,001 mBTC. 

Platforma i aplikacja jest na tyle intuicyjna, że bez żadnej wiedzy o kopaniu kryptowalut każdy bez wyjątków poradzi sobie z zainstalowaniem i włączeniem programu, a tak naprawdę tylko tyle trzeba zrobić, żeby zacząć zarabiać.

Jak działa GamerHash?

GamerHash pobiera prowizję w zależności od ilości wykopanych środków w ostatnich 30 dniach (od 2-7%), a pozostałe 93-98% zarobków trafia do użytkowników. Model biznesowy projektu jest sprzyjający obu stronom; użytkownik ma pewność, że firma robi wszystko, aby zarobki były jak najwyższe, ponieważ sprzyja to również jej samej.

Aplikacja jest dostępna jak dotąd w 125 krajach i używa jej już ponad 530,000 osób, a ta ilość z miesiąca na miesiąc drastycznie rośnie.

Trochę więcej o samej aplikacji GamerHash

W interfejsie aplikacji znajdziemy możliwość włączenia i wyłączenia kopania kryptowalut, benchmark pozwalający oszacować przewidywane miesięczne zarobki oraz możliwość użytkowania tylko poszczególnych partii komputera do wydobycia walut cyfrowych jak CPU lub GPU. GamerHash wypuściło również aplikację mobilną na Androida lub iOS, gdzie użytkownicy mogą kontrolować swój sprzęt i na bieżąco monitorować stan swoich portfeli.

Gamerhash interface aplikacji na komputer

Poza wykopywaniem kryptowalut, aby zarobić, możemy również wziąc udział w usłudze “Play&Earn”, która jest dostępna w aplikacji. Polega ona na wykonywaniu określonych zadań narzuconych przez platformę jak granie w różne gry online lub dzielenie się swoją opinią na ich temat. Za wykonanie każdego z zadań otrzymujemy konkretną ilość zasobów.

Zarabianie z GamerHash poprzez funkcję Play&Earn

Ile jestem w stanie zarobić z GamerHash?

Ilość wydobytych bitcoinów zależy od mocy obliczeniowej komputera, a ona zaś od podzespołów, a dokładniej od procesora i karty graficznej. Im lepszym sprzętem użytkownik dysponuje, tym wyższe zarobki może osiągnąć. Algorytm, którym posługuje się GamerHash oblicza udział w wydobyciu BTC i nagradza proporcjonalnie do niego wszystkich użytkowników.

wydobywanie kryptowalut z gamerhash

Do dyspozycji platforma udostępnia nam kalkulator, wyliczający rentowność naszej karty graficznej, jednak jest tam zaledwie część dostępnych GPU, dlatego warto wykorzystać opcję benchmarku dostępną bezpośrednio z aplikacji na komputer. Dla przykładu według kalkulatora używając GeForce 1050Ti miesięcznie wyciągniemy 50 dolarów przy obecnym kursie BTC, jednak przy nowszych kartach jak GeForce RTX 3080 zarobki wzrosną do 330 dolarów.

A co z prądem – czy to się w ogóle opłaca?

Dużo osób pyta, czy warto zarabiać z GamerHash. W praktyce opłacalność takich działań jest nieco bardziej złożona. Firma zapewnia, że zarabianie na każdej z obsługiwanych przez platformę kart graficznych jest dochodowe, a aplikacja wykorzystuje mniej prądu, niż najnowsze tytuły gier komputerowych. Jednak ważną zmienną w tym równaniu jest prąd. Komputer mający działać bez przerwy, szczególnie ten z mocniejszymi podzespołami będzie czerpał miesięcznie bardzo dużo prądu, a za tym idą wydatki.  

Załóżmy, że mamy całkiem mocny komputer z kartą graficzną MSI GeForce GTX 1080Ti (w chwili pisania artykułu ok. 4000 zł) i chcemy zacząć zarabiać, ponieważ GamerHash obiecuje nam wedle kalkulatora 460 zł miesięcznie. Pozwalamy komputerowi pracować 24 godziny na dobę w miesiącu z aplikacją i co się dzieje? Nasze zarobki drastycznie maleją.

Dlaczego? Ponieważ maksymalny pobór mocy tej karty to 250W, a średnia cena prądu wynosi 0,62 zł/kWh. Przy zoptymalizowaniu działania karty i ustawieniu limitu pracy na około 60% (150W), co powinniśmy zrobić, aby jej nie przeciążać, koszty za prąd tego podzespołu wyniosą nas około 67zł miesięcznie. Czyli z obiecanych 460zł zostaje nieco ponad 390zł.

Warto dodać, że każdy gracz posiada również procesor. Dla przykładu odpowiednim CPU do MSI GeForce GTX 1080Ti, może być Intel Core i7-8700 (w chwili pisania artykułu ok. 1500 zł), którego pobór mocy wynosi 65W. Nawet wykorzystując same GPU do kopania, procesor będzie pracował na niższych obrotach (około 60% czyli 39W) i pobierał prąd. Stąd też powinniśmy znowu odjąć od naszych zarobków około 18 zł. Inne przykłady znajdziemy na stronie supportu GamerHash.

Opłacalność użycia gamerhash przez zuużycie prądu
Komputer działający non-stop przez cały miesiąc zarabiający tylko przez GPU z MSI GeForce GTX 1080Ti oraz procesorem Intel Core i7-8700, to opłata w wysokości 84,37zł. zł/miesięcznie.

Trzeba jednak przyznać, że 375 zł miesięcznie to całkiem dobry wynik, a w rok powinno udać się nam odrobić wartość karty lub nawet zarobić dużo więcej, o ile kurs BTC wejdzie na poziom 100,000 dolarów do końca 2021 roku, jak przewiduje to analityk Plan-B.

Karta graficzna nie powinna zostać bardziej uszkodzona przez kopanie kryptowalut niż granie lub inne mocno wymagające zadania, jednak w wypadku podjęcia decyzji o kopaniu z GamerHash za pomocą GPU, warto wykupić co najmniej 2-letnią gwarancję ze względu na wysokie temperatury stale utrzymujące się w karcie graficznej oraz dodatkowe chłodzenie. Jeśli wszelkie parametry i elementy karty będą pracować z daleka od granicznych wartości maksymalnych (nieprzekraczających 80-85°C), to może się okazać, że taka karta będzie kopać bez przerwy nawet kilka lat czy dłużej.

wykorzystanie karty graficznej w gamerhash

Większość firm zapewnia, że gwarancja karty obowiązuje bez względu na to czy jest ona wykorzystywana do grania w gry komputerowe, czy do wydobywania kryptowalut, pod warunkiem, że fizycznie się w nią nie ingeruje i pamięta o bezpiecznych temperaturach pracy oraz granicznej prędkości obrotowej wentylatorów.

Jak odinstalować GamerHash?

Jeżeli zainstalowałeś już aplikację GamerHash, zrobiłeś benchmark i być może nawet odpaliłeś kilkukrotnie kopanie kryptowalut, jednak zarobki są zbyt niskie lub z innego powodu chcesz pozbyć się aplikacji, nic nie stoi na przeszkodzie. Zainstalowanie lub odpalenie aplikacji nie zobowiązuje użytkoników do żadnych długofalowych działań; program nie śledzi ruchów w sieci użytkowników lub nie kopie bez ich wiedzy.

Odinstalowanie apki jest tak samo intuicyjne jak jej zainstalowanie. Wystarczy wejść w panel sterowania i odinstalować GamerHash lub znaleźć plik “GamerHashSetup.exe” i z jego pomocą pozbyć się pliku.

Jak odinstalować GamerHash

Opinie o GamerHash

Z informacji w internecie na różnego rodzaju forach lub platformach do wystawiania opinii wynika, że z GamerHash korzysta całkiem spore grono użytkowników, a ich opinie są w większości pozytywne. Spora część użytkowników platformy podkreśla, że korzysta z aplikacji raczej okazjonalnie, jednak zawsze coś im się uda wykopać. Negatywne opinie pochodzą głównie od osób chcących kopać za pomocą słabych komputerów, posiadających małą moc obliczeniową, uzyskujących niskie prognozy na zarobki.

Ponoć obsługa firmy również jest postawiona na wysokim poziomie i jeżeli nie odpiszą na maila, to zawsze można skorzystać z Discorda gdzie można uzyskać pomoc i konkretne odpowiedzi na postawione pytania.

600 satoshi za darmo na start

Rejestrując się z naszego linku otrzymasz prezent powitalny o równowartości 600 Satoshi. Środki trafią do Ciebie od razu po włączeniu aplikacji, a przez kolejne 60 dni otrzymasz GamerHash Max, czyli całkowity brak prowizji od kopania z aplikacją. Po 60 dniach wstępnych, GamerHash otrzyma swoją część prowizji, jednak wraz z ilością wydobytych bitcoinów, Twoja prowizja będzie się zwiększać.

Zarejestruj się
Prowizja gamerhash i bonus od cryps 600 satoshi na start

Zapowiedź GamerCoin (GHX)

Przez 2,5 roku istnienia firma postanowiła postawić kolejny krok w rozwoju i wyemitować swój token, jakim jest GamerCoin (GHX). Jego celem jest zwiększenie i utrzymanie zaangażowania użytkowników platformy, wynagradzając ich za wkład w rozwój GamerHash. Token jest oparty o ERC20 i jego podaż jest ustalona na 880,000,000 GHX. Dotychczasowe osiągnięcia polskiego projektu i drastyczny rozwój rynku gier w ostatniach latach mówi nam, że posiadanie tokenów GamerCoin w portfelu, może być naprawdę dobrym pomysłem.

Co to gamercoin (GHX)

GHX ma niebawem zostać wprowadzony na globalne giełdy. Jego wartość jest opiewana na 0,01 dolara, a sprzedaż tokenów wyniesie 36.6% całkowitej podaży. GamerCoin pozwoli posiadaczom płacić za produkty i usługi w punktach, należących do sieci partnerskiej. Użytkownicy będą mieli wybór, czy kupią go na giełdzie, czy zarobią na platformie.

Podsumowanie polskiego projektu GamerHash

Opinie na temat GamerHash są podzielone. Program jest pozytywnie odbierany w krajach, w których stawka za prąd jest niska; w takiej sytuacji, udostępnianie mocy obliczeniowej swojego komputera ma sens i pozwala wygenerować spore zyski. Na pewno nie jest to oszustwo lub wirus. Oprogramowania nie zawiera żadnych złośliwych elementów i działa wyłącznie wtedy kiedy je uruchomisz.

opinia cryps i podsumowanie gamerhash

Na opłacalność tej inwestycji składa się wiele czynników jak aktualne notowania kryptowalut, koszty energii elektrycznej w Polsce oraz efektywność wykorzystywanego sprzętu. Przy sprzyjających okolicznościach, GamerHash może generować regularne zyski, jednak w Polsce, z tytułu wysokiej ceny za prąd, wyniki te są umiarkowane.

Jeżeli wizja kopania kryptowalut tylko w momencie pracy lub grania na swoim sprzęcie podoba Ci się, i na dodatek posiadasz gamingowy komputer z bardzo dobrymi podzespołami, to GamerHash jest świetnym pomysłem, szczególnie teraz, gdy wartość Bitcoina drastycznie wzrasta. Przy mocnym sprzęcie spadki efektywności PC nie będą odczuwalne. Jednak jeżeli chcesz zmienić swój komputer w koparkę wydobywająca BTC 24/7 to pamiętaj, aby posiadać mocne podzespoły i przemyśl ewentualne problemy, o których wspominaliśmy.

gamerhashreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.