ARK Invest dumpuje ogromną ilość akcji Coinbase | Wiadomości | CrypS.

ARK Invest dumpuje ogromną ilość akcji Coinbase

Redakcja
Coinbase potwierdza otrzymanie wezwania z SEC

W dniu 26 lipca ARK Invest sprzedał łącznie 1,41 mln akcji Coinbase za ~75 mln USD. Giełda kryptowalut straciła w trakcie sesji aż 21,1% kapitalizacji rynkowej. Nie jest to jednak jedyny powód spadków. Rynek prawdopodobnie zareagował również na informacje o dochodzeniu SEC w sprawie działalności Coinbase.


coinbase akcje spadki
źródło: Bloomberg

Jak wynika z codziennego biuletyny firmy, Ark Innovation (ARKK) zmniejszył swoją pozycję o 1,13 mln akcji, Next Generation Internet (ARKW) o 174 600 akcji, a Fintech Innovation (ARKF) o 110 200 akcji.

Według Bloomberga, ARK Invest był trzecim akcjonariuszem Coinbase. Na koniec czerwca spółka miała posiadać łącznie 8,95 mln akcji. Taka pozycja była budowana od czasu IPO w 2021 roku. Ostatni większy zakup miał miejsce w maju 2022 roku i wówczas ARK nabył 546 000 akcji za około ~ 30 mln dolarów.

Flagowy fundusz Ark Innovation od stycznia stracił 57,84%. Od początku istnienia w 2017 r. struktura ta przyniosła właścicielom ETF-ów 119,45% zwrotu.

Użytkownik Unusual Whales oszacował, że straty ARK Invest z inwestycji w Coinbase mogły wynieść 200 milionów dolarów. Według jego obliczeń średnia cena zakupu akcji giełdy wynosiła 254,65 dolarów. 26 lipca notowania zamknęły się na poziomie 52,93 USD.

Dla przypomnienia, ARK Invest w kwietniu 2022 roku upłynnił swoją pozycję w akcjach PayPal. Miesiąc później firma i 21Shares złożyły nowy wspólny wniosek o uruchomienie bitcoinowego ETFu. 

Coinbase potwierdza otrzymanie wezwania z SECreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.