Archax wchodzi we współpracę z Algorand przy projektach DeFi | Wiadomości | CrypS.

Archax wchodzi we współpracę z Algorand przy projektach DeFi

Maciej Zerelik
archax algorand

Giełda cyfrowych umów inwestycyjnych Archax i protokół DeFi Algorand nawiązały współpracę w celu zbudowania nowej linii produktów. Nowe produkty mają powstać, aby wypełnić lukę pomiędzy scentralizowanymi i zdecentralizowanymi finansami.

Archax i Algorand rozpoczną współpracę, w celu wypuszczenia na rynek „innowacyjnych inteligentnych produktów finansowych”, w tym stablecoinów wykorzystujących smart kontrakty i płynne alternatywy – fundusze inwestycyjne lub fundusze giełdowe (ETF), które mają zepewnić inwestorom dywersyfikacje.

Produkty zbuduje Algorand, który niedawno zmodernizował swoje skalowalne smart kontrakty dla rozwiązań DeFi i DApp. Natomiast Archax, jedna z pierwszych giełd, która uzyskała licencję operacyjną od brytyjskiego Urzędu Nadzoru Finansowego, wprowadzi je do obrotu.

Instytucjonalna adopcja

W oświadczeniu z 27 sierpnia, prezes Archax, Graham Rodford, powiedział, że partnerstwo będzie jednym z wielu, które pomogą doprowadzić do instytucjonalnej adopcji.

„Jesteśmy blockchainowym agnostycznym rynkiem, ale chętnie współpracujemy z wiodącymi dostawcami, aby dostarczyć kolejną falę przełomowych, regulowanych produktów finansowych”

– powiedział Rodford.

„Setor DeFi powstaje i rozwija się niewiarygodnie szybko, ale istnieje wiele obszarów, które muszą być lepiej rozwiązane, aby uczynić go instytucjonalnie przyjaznym”.

Algorand od pewnego czasu zmierza w kierunku bardziej zdecentralizowanego podejścia i twierdzi, że jest to pierwszy blockchain oparty o konsensus proof-of-stake. W zeszłym miesiącu ALGO wzrosło o 30 procent po wprowadzeniu tokena na giełde Coinbase, a 13 sierpnia osiągnęło rekordową kapitalizację rynkową w wysokości około 560 milionów dolarów.

Jeżeli interesują cię zdecentralizowane finanse, zapraszamy do przeczytania naszego obszernego artykułu na ten temat: Wszystko o DeFi (zdecentralizowane finanse)

archax algorand
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.