Antpool odmawia wsparcia dla wydobycia Ethereum po Merge | Wiadomości | CrypS.

Antpool odmawia wsparcia dla wydobycia Ethereum po Merge

Redakcja
koniec wydobywania eth w algorytmie proof of work

Mining pool Antpool opublikował na swojej oficjalnej stronie internetowej komunikat, że po The Merge przestanie wspierać wydobycie ETH.


Firma poprosiła klientów, aby ci przekazali jej do 3 września adresy, na które przekaże im resztę wydobytych eterów. W oświadczeniu czytamy:

Ponieważ ETH 2.0 (The Merge) niesie ryzyko cenzury w różnych krajach, Antpool nie będzie w stanie utrzymać aktywów ETH użytkownika w blockchainie PoS dla bezpieczeństwa aktywów klientów.

Zespół poola zapowiedział, że zamierza nadal wspierać algorytm konsensusu PoW opracowany przez Satoshiego Nakamoto i “w pełni wspierać BTC, ETC i inne tokeny PoW”.

Obiecał też, że nadal będzie świadczyć usługi Ethash dla użytkowników, którzy planują kontynuować wydobycie tokenów Ethash, takich jak np. Ethereum Classic.

Zespół zamierza dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić stabilność hash rate i bezpieczeństwo aktywów.

W dniu 26 lipca CEO firmy Lv Lei ogłosił na Bitmain Summit, że firma zainwestowała 10 mln USD w celu wsparcia Ethereum Classic (ETC). Z kolei w dniu 26 sierpnia hash rate ETC osiągnął kolejny rekordowy poziom na wysokości bloku 15 817 701 – 39,58 Tx/c.

Ethermine podejmuje podobne kroki

Ethermine również niedawno ogłosił, że nie będzie oferował wydobycia nowej wersji Ethereum na algorytmie PoW. Ethermine to największy na świecie mining pool ETH o wydajności 262,79 terahashów na sekundę (TH/s) działający w blockchainie Ethereum. Według aktualnych statystyk, drugi w kolejności mining pool pod nazwą F2pool może pochwalić się wydajnością na poziomie 127,48 TH/s.

Koniec wydobycia Ethereum nie oznacza jednak, że mining pool przestanie istnieć. Ethermine zaprosił stowarzyszonych górników do przyłączenia się do wydobycia jednej z czterech pozostałych kryptowalut, które obsługuje: Ethereum Classic (ETC), Ravencoin (RVN), Ergo (ERGO), Beam (BEAM).

koniec wydobywania eth w algorytmie proof of workreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.