Anthony Scaramucci radzi, by teraz nie sprzedawać bitcoinów | Wiadomości | CrypS.

Anthony Scaramucci radzi, by teraz nie sprzedawać bitcoinów

BTC wykres Bitcoin [BTC]

Założyciel Skybridge Capital, Anthony Scaramucci, wyjaśnił, dlaczego nadal jest optymistą, jeżeli chodzi o bitcoina. Jego zdaniem w przyszłości każda firma z Wall Street będzie inwestowała w jakiś ETF bitcoina.


Anthony Scaramucci jest bitcoinowym bykiem

Scaramucci wypowiedział się na temat swojego stanowiska dot. BTC podczas konferencji Messari Mainnet w Nowym Jorku. Radził też, co robić, jeżeli posiada się już bitcoiny:

Jeśli masz bitcoina, nie sprzedałbym go.

Dodał, że bessa na rynku dobiegła końca, a “następne 10–20 lat będą wyjątkowo optymistyczne”. Jego zdaniem kryptowaluta staje się częścią mainstreamu. Dzieje się to za sprawą młodszych inwestorów. Wskazał, że zachodzi więc podobne zjawisko jak 20 lat temu, gdy młodzi ludzie sprawili, że internet stał się częścią głównego nurtu.

Czy wszystko to oznacza, że inwestowanie w BTC będzie już teraz banalnie proste: wystarczy kupić i hodlować? Założyciel Skybridge Capital przyznał, że widzi pewne zagrożenia. Fed utrzymuje przecież nadal wysokie stopy procentowe. Do tego SEC pozwała w ciągu ostatnich paru miesięcy kilka czołowych firm z rynku kryptowalut. On sam pozostaje jednak optymistą.

W miarę generowania bogactwa w społeczeństwie część tego bogactwa zostanie przeznaczona na aktywa cyfrowe, najprawdopodobniej bitcoina

– powiedział.

Dodał, że „bitcoin jest lepszy niż złoto”.

ETF-y wiele zmienią

Obecnie wszyscy oczekujemy na wprowadzenie na rynek ETF-ów rynku spot BTC i ETF-ów spot i futures etheru. Stosowne decyzje SEC może podjąć jeszcze w tym roku.

Scaramucci spodziewa się, że zatwierdzenie wniosków o powstanie takich funduszy zmieni zasady gry. Przewiduje masową i powszechną adopcję BTC. Jego zdaniem docelowo “każda firma z Wall Street będzie miała w swoim arsenale bitcoinowy ETF… Kiedy Wall Street ma coś w swoim arsenale, sprzedaje to swoim klientom… Rynek [bitcoinów] będzie się poszerzać”.

Dziś za 1 BTC należy zapłacić na giełdach ok. 26 560 USD. Zarówno w skali doby, jak i tygodnia kurs niemal zamarł. Od wczoraj nie zmieniła się też cena ETH. W skali 7 dni spadła o 2%.

BTC wykresreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.