Fed najprawdopodobniej nie podniesie już stóp procentowych, uważa znany inwestor | Wiadomości | CrypS.

Fed najprawdopodobniej nie podniesie już stóp procentowych, uważa znany inwestor

fed FED

Za nieco ponad miesiąc odbędzie się kolejne posiedzenie władz Fedu. Te muszą zadecydować o tym, czy podnieść stopy proc., czy też nie. Jeden z inwestorów z rynku kryptowalut, Tom Lee, twierdzi, że bank centralny zakończył już cykl podwyżek.


Tom Lee pozostaje bykiem

Tom Lee, partner zarządzający i szef działu badań w Fundstrat Global Advisors, od dawna uchodzi za giełdowego optymistę. Nawet w najczarniejsze dni 2018 r. twierdził, że bitcoin wydźwignie się z upadku i będzie kosztował sporą ilość dolarów. Teraz uważa, że jest aż 80% szans na to, że amerykańska Rezerwa Federalna nie podniesie już stóp procentowych.

Dlaczego jednak Fed miałby zmienić swoją politykę? Chodzi o ostatnie dane dot. inflacji w USA. Ta w ujęciu rocznym wyniosła w lipcu tylko 3,2%. Rok wcześniej była na rekordowym poziomie.

Zresztą Lee i tak może zostać uznany za pesymistę. Zgodnie z FedWatch, narzędziem CME Group, dziś aż 90% rynku obstawia, że na kolejnym posiedzeniu, które odbędzie się za 39 dni, stopy proc. pozostaną na takim samym poziomie, na którym są dziś.

Lee rozmawiał na powyższy temat z CNBC. Wskazał, że ostatnie dane dot. inflacji w USA są „bardzo dobre”. W niedalekiej przyszłości inflacja, jak prognozuje, ma nadal spadać.

To już czas na koniec podwyżek

Przypomnijmy jednak, że za nami wielomiesięczna walka z inflacją. Rezerwa Federalna podniosła je 11 razy w okresie od marca 2020 do lipca 2023 r.

Początkowo obstawiałem 60% szans, że lipcowa podwyżka była ostatnią. Myślę, że teraz mieści się to w zakresie 80%.

– powiedział Lee.

Dodał, że Rezerwa Federalna zacznie nawet obniżać stopy procentowe i to już na początku 2024 r. Jeżeli byłaby to prawda, oznacza to wzrosty na rynku kryptowalut. Skok stóp to bowiem sygnał dla inwestorów, by zacząć inwestować w bardziej ryzykowne aktywa.

Szef Galaxy Digital, Mike Novogratz, jest zdania, że bitcoin wkrótce „poleci na księżyc”. Z kolei Anthony Scaramucci, założyciel SkyBridge Capital i były urzędnik Białego Domu, mówił wcześniej, że “wierzy, że Fed ogłosi zwycięstwo przy inflacji na poziomie 4-5%”. Poziomy te już zostały osiągnięte.

Jeśli mam rację, nastąpi odrodzenie na rynku. (…) nastąpi odrodzenie ryzykownych aktywów

– powiedział na początku tego roku.

fedreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.