Andre Cronje sugeruje, że Aave zawiera poważną lukę umożliwiającą hack | Wiadomości | CrypS.

Andre Cronje sugeruje, że Aave zawiera poważną lukę umożliwiającą hack

Redakcja
Token od protokołu Aave osiąga rekordową cenę

Założyciel Yearn, Andre Cronje, napisał na Twitterze, że użytkownicy Aave (TVL ponad 19 miliardów dolarów) są narażeni na wiele z tych samych zagrożeń, które niedawno dotknęły inne protokoły.

Aave przez 24 godziny prowadziło maraton oszczerstw na yearn za hacki cream , podczas gdy Aave jest podatne na ten sam exploit… Powiedzcie mi jeszcze raz, o ile lepsze są wasze zabezpieczenia.

Cronje wydaje się odnosić do najnowszego ataku na Cream Finance, który spowodował utratę około 136 milionów dolarów. W sierpniu ten sam protokół stracił 34 miliony dolarów, choć 17,6 miliona dolarów zostało zwrócone przez hakera. Cream (TVL w wysokości 1,35 mld USD) jest częścią ekosystemu Yearn. TVL Yearn to 5,8 mld dolarów.

Założyciel Aave, Stani Kulechov skomentował sprawę, odsyłając do wpisu Aave na Twitterze, który rzuca światło na sytuację.

Platforma modelowania finansowego Gauntlet Network wydała propozycję mającą na celu złagodzenie ewentualnego ryzyka w protokole Aave. Podczas gdy obawy zostały zgłoszone wcześniej w tym tygodniu przez członków społeczności Aave, symulacje przeprowadzone przez Gauntlet Network sugerowały, że takie ataki przyniosą straty dla atakujących. Propozycja przeszła. Dziś jednak Yearn napisał:

Token od protokołu Aave osiąga rekordową cenęreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.