Andre Cronje sugeruje, że Aave zawiera poważną lukę umożliwiającą hack | Wiadomości | CrypS.

Andre Cronje sugeruje, że Aave zawiera poważną lukę umożliwiającą hack

Zerelik Maciej
Token od protokołu Aave osiąga rekordową cenę

Założyciel Yearn, Andre Cronje, napisał na Twitterze, że użytkownicy Aave (TVL ponad 19 miliardów dolarów) są narażeni na wiele z tych samych zagrożeń, które niedawno dotknęły inne protokoły.

Aave przez 24 godziny prowadziło maraton oszczerstw na yearn za hacki cream , podczas gdy Aave jest podatne na ten sam exploit… Powiedzcie mi jeszcze raz, o ile lepsze są wasze zabezpieczenia.

Cronje wydaje się odnosić do najnowszego ataku na Cream Finance, który spowodował utratę około 136 milionów dolarów. W sierpniu ten sam protokół stracił 34 miliony dolarów, choć 17,6 miliona dolarów zostało zwrócone przez hakera. Cream (TVL w wysokości 1,35 mld USD) jest częścią ekosystemu Yearn. TVL Yearn to 5,8 mld dolarów.

Założyciel Aave, Stani Kulechov skomentował sprawę, odsyłając do wpisu Aave na Twitterze, który rzuca światło na sytuację.

Platforma modelowania finansowego Gauntlet Network wydała propozycję mającą na celu złagodzenie ewentualnego ryzyka w protokole Aave. Podczas gdy obawy zostały zgłoszone wcześniej w tym tygodniu przez członków społeczności Aave, symulacje przeprowadzone przez Gauntlet Network sugerowały, że takie ataki przyniosą straty dla atakujących. Propozycja przeszła. Dziś jednak Yearn napisał:

Token od protokołu Aave osiąga rekordową cenę
reklama
reklama