Amerykański senator proponuje delegalizację rug pulli | Wiadomości | CrypS.

Amerykański senator proponuje delegalizację rug pulli

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
hacker ronin pierze ethereum przez tornado cash

W ostatnich miesiącach rug pulle w świecie DeFi występują w zasadzie na porządku dziennym. Ten rodzaj scamu doprowadził do kradzieży setek milionów dolarów. Właśnie dlatego niektórzy amerykańscy politycy postanowili go zdelegalizować.


Senator stanowy Kevin Thomas i członek Zgromadzenia Clyde Vanel przedstawili projekt ustawy senackiej S8839. Przewiduje on karanie, definiowanie i kryminalizację oszustw, które są przeprowadzane przez kryptowalutowych deweloperów i projekty. Należą do nich między innymi oszustwa związane z wirtualnymi tokenami, rug pulle oraz scamy wyłudzające klucze prywatne.

delegalizacja rug pulli

Dla lepszego kontekstu – rug pull to termin używany do określenia scamu, w którym zespół stojący za projektem znika z funduszami inwestorów. Zazwyczaj robi to drenując płynność z puli, zasadniczo pozostawiając inwestorów z tokenami, których nie da się sprzedać.

Celem projektu ustawy jest wprowadzenie 10-procentowego progu tokenów, które deweloperzy będą mogli sprzedać w ciągu pięciu lat od daty ostatniej sprzedaży:

Deweloper, niezależnie od tego, czy jest osobą fizyczną, czy też nie, jest winny rug pulla, jeśli opracuje klasę wirtualnych tokenów i sprzeda więcej niż dziesięć procent tych tokenów w ciągu pięciu lat od daty ostatniej sprzedaży tych tokenów.

Oszustwo dotyczące klucza prywatnego polega na ujawnieniu lub niewłaściwym wykorzystaniu kluczy prywatnych innej osoby bez uprzedniej zgody. Projekt ustawy ma też objąć deweloperów, którzy nie ujawniają publicznie osobistych udziałów w projektach na ich głównej stronie internetowej.

hacker ronin pierze ethereum przez tornado cashreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.