Amerykański senator proponuje delegalizację rug pulli | Wiadomości | CrypS.

Amerykański senator proponuje delegalizację rug pulli

Zerelik Maciej
hacker ronin pierze ethereum przez tornado cash

W ostatnich miesiącach rug pulle w świecie DeFi występują w zasadzie na porządku dziennym. Ten rodzaj scamu doprowadził do kradzieży setek milionów dolarów. Właśnie dlatego niektórzy amerykańscy politycy postanowili go zdelegalizować.


Senator stanowy Kevin Thomas i członek Zgromadzenia Clyde Vanel przedstawili projekt ustawy senackiej S8839. Przewiduje on karanie, definiowanie i kryminalizację oszustw, które są przeprowadzane przez kryptowalutowych deweloperów i projekty. Należą do nich między innymi oszustwa związane z wirtualnymi tokenami, rug pulle oraz scamy wyłudzające klucze prywatne.

delegalizacja rug pulli

Dla lepszego kontekstu – rug pull to termin używany do określenia scamu, w którym zespół stojący za projektem znika z funduszami inwestorów. Zazwyczaj robi to drenując płynność z puli, zasadniczo pozostawiając inwestorów z tokenami, których nie da się sprzedać.

Celem projektu ustawy jest wprowadzenie 10-procentowego progu tokenów, które deweloperzy będą mogli sprzedać w ciągu pięciu lat od daty ostatniej sprzedaży:

Deweloper, niezależnie od tego, czy jest osobą fizyczną, czy też nie, jest winny rug pulla, jeśli opracuje klasę wirtualnych tokenów i sprzeda więcej niż dziesięć procent tych tokenów w ciągu pięciu lat od daty ostatniej sprzedaży tych tokenów.

Oszustwo dotyczące klucza prywatnego polega na ujawnieniu lub niewłaściwym wykorzystaniu kluczy prywatnych innej osoby bez uprzedniej zgody. Projekt ustawy ma też objąć deweloperów, którzy nie ujawniają publicznie osobistych udziałów w projektach na ich głównej stronie internetowej.

hacker ronin pierze ethereum przez tornado cash
reklama
reklama