Amerykański gigant technologiczny zainwestuje w Polsce ponad 4 miliardy dolarów | Wiadomości | CrypS.

Amerykański gigant technologiczny zainwestuje w Polsce ponad 4 miliardy dolarów

technologiczny

Inwestycja kapitału w wysokości 4,6 miliarda dolarów stworzy około 2000 miejsc pracy dla pracowników firmy Intel oraz tysiące pośrednich etatów. To gigant technologiczny, który dzięki otwarciu oddziału w Polsce będzie mógł usprawnić łańcuch dostaw na całą Unię Europejską. 


Nowe obiekty pozwolą zaspokoić oczekiwany w nadchodzących latach wzrost zapotrzebowania na montaż i testowanie kolejnych technologii od firmy Intel. Obiekty zostaną zbudowane zgodnie z zasadami ekologicznego budownictwa i będą działały z wysokimi standardami środowiskowymi, minimalizując ślad węglowy. Docelowo firma ma zatrudniać około 2000 pracowników. Budowa kompleksu ma rozpocząć się po po uzyskaniu zgody Komisji Europejskiej.

Naczynia połączone 

Planowana inwestycja Intela w Polsce, w połączeniu z istniejącą fabryką produkcji krzemowych wafli w Leixlip – w Irlandii oraz planowaną fabryką produkcji płytek krzemowych w Magdeburgu, pomoże stworzyć pierwszy w swoim rodzaju europejski łańcuch dostaw najnowocześniejszych półprzewodników. Takie działanie stanie się również katalizatorem dla dodatkowych inwestycji ekosystemowych i innowacji w Polsce oraz całej Unii Europejskiej.

To największa inwestycja typu greenfield w historii Polski. Wizja Intela dotycząca tego zakładu jest naprawdę imponująca, wskazuje premier Polski – Mateusz Morawiecki

Jednocześnie Mateusz Morawiecki wyraża zadowolenie z tego rodzaju inwestycji na terenie Polski:

Bardzo się cieszę, że Polska będzie gospodarzem jednego z kluczowych ogniw w produkcji najnowocześniejszych technologii. To niezwykle ważne, że powstaną tutaj inwestycje, które zapewnią bezpieczeństwo, ale też będą miały niesamowity wpływ na rozwój technologiczny.

Prezes Intelu zabiera głos

Wiele osób zastanawia się dlaczego Polska jest atrakcyjnym krajem dla giganta technologicznego. Odpowiedź można znaleźć w wypowiedzi samego prezesa spółki. Pat Gelsinger wskazuje, że: 

Polska jest już miejscem działań Intelu i jest dobrze przygotowana do współpracy z jego placówkami w Niemczech i Irlandii. Jest również bardzo konkurencyjna pod względem kosztów na tle innych lokalizacji produkcyjnych na świecie i oferuje znakomitą bazę talentów, które z radością chcemy pomóc rozwijać.

Powyższa wypowiedź wskazuje na to, że Polska została wybrana jako lokalizacja dla nowego obiektu z kilku powodów:

  • dobrej infrastruktury, 
  • silnej bazy talentów, 
  • doskonałego środowiska biznesowego. 

Nowy obiekt jest również dobrze zlokalizowany geograficznie pod względem współpracy z fabrykami z Niemiec i Irlandii, co powinno usprawnić przepływ towarów, polepszyć łańcuch dostaw, a także zmniejszyć koszty całkowitej produkcji półprzewodników. Teraz pozostaje nam czekać jedynie na zgodę Komisji Europejskiej, która obecnie zajmuje się wieloma kwestiami z branży nowych technologii i kryptowalut. 

 

technologicznyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.