Amerykańska skarbówka szuka sposobu na złamanie portfeli sprzętowych | Wiadomości | CrypS.

Amerykańska skarbówka szuka sposobu na złamanie portfeli sprzętowych

Michał Misiura
IRS - Uncle Sam - taxes

Amerykańska agencja podatkowa IRS, poszukuje osób potrafiących złamać zabezpieczenia sprzętowych portfeli kryptowalut. Organowi nie zależy na jednorazowej usłudze, tylko na opracowaniu rozwiązania, z którego będzie mógł korzystać samodzielnie.

IRS szuka pomocy we włamaniach do portfeli kryptowalut – wynika z ogłoszenia zamieszczonego na stronie agencji podatkowej, o czym donosi Vice. Amerykańska skarbówka nie może pogodzić się z faktem, że nawet po przejęciu nośnika, na którym są zapisane klucze prywatne, nie może zdobyć do nich dostępu.

Decentralizacja i anonimowość zapewniane przez kryptowaluty stworzyły środowisko do przechowywania i wymiany czegoś wartościowego, poza tradycyjnymi kompetencjami organów ścigania i organów regulacyjnych. Istnieje część tej kryptograficznej układanki, która wciąż wymyka się organizacjom – w portfelach kryptograficznych istnieją miliony, a może nawet miliardy dolarów. – czytamy w dokumencie zamieszczonym na stronie IRS.

Problemem dla śledczych jest wysoki poziom zabezpieczeń portfeli sprzętowych. Jeżeli właściciel urządzenia odmawia współpracy, władze są bezradne i nie mogą przejąć jego kryptowalut. IRS chce to zakończyć i poszukuje kontrahenta, który dostarczy mu gotowe rozwiązanie „problemu”.

Widocznym rezultatem tego kontraktu ma być oswojenie badań nad cyberbezpieczeństwem na mierzalne, powtarzalne i spójne cyfrowe procesy kryminalistyczne, które można wyćwiczyć i prowadzić w cyfrowym laboratorium kryminalistycznym. – podaje IRS.

Niewykonalne zadanie?

Zlecenie amerykańskiej skarbówki stoi w oczywistej sprzeczności ze staraniami setek badaczy cyberbezpieczeństwa, którzy pracują nad tym, aby uczynić portfele sprzętowe jak najbardziej bezpiecznym miejscem, do przechowywania kluczy prywatnych. Jak komentuje specjalista z branży, o pseudonimie Cybergibbons:

Portfele sprzętowe stają się teraz naprawdę bezpieczne, dzięki wielu badaniom na ich temat. Możesz znaleźć problemy w kilku, ale posiadanie gotowych exploitów do pracy z wieloma z nich będzie bardzo trudne – przytacza Vice – Kolejnym wyzwaniem jest oczywiście to, że fundusze nie znajdują się w portfelu. Tylko klucze. Jeśli właściciel wie, że go atakują i może działać, fundusze można przenieść.

IRS - Uncle Sam - taxes
reklama
reklama