Amazon zamierza zwolnić w tym tygodniu 10 000 pracowników

Amazon zwolni 10 000 pracowników

Anna Sutowicz
Amazon masowe zwolnienia

Amazon zamierza zwolnić rekordowe w swojej historii 10 000 pracowników. Niepewna gospodarka spowodowała zwolnienia w całej branży technologicznej. 


Amazon zwolni 10 000 osób, czyli ok. 3% korporacyjnej i 1% globalnej siły roboczej tego giganta handlu elektronicznego. Takie informacje podaje The New York Times. Zmiany zostaną wprowadzone jeszcze w tym tygodniu i mają dotknąć m.in. działy rekrutacji, organizacji urządzeń i działy asystenta głosowego Alexa. Od kwietnia do września tego roku Amazon zakończył współpracę z 80 tysiącami specjalistów, w październiku odwołał 10 tysięcy wakatów i zamroził rekrutację przewidzianą na kolejne miesiące.

Brad Glasser, tj. rzecznik Amazona odmówił komentarza.

Amazon i płatności w BTC

Jakiś czas temu rzecznik Amazona poinformował, że firma na razie nie zamierza wprowadzić płatności w kryptowalutach. Potwierdził to CEO Amazona, Andy Jassy:

Prawdopodobnie nie jesteśmy blisko dodania kryptowalut jako mechanizmu płatności w naszej działalności detalicznej, ale wierzę, że z czasem zobaczysz, jak kryptowaluty staną się większe.

Mimo tego, że wprowadzenie przez Amazon płatności z wykorzystaniem kryptowalut mogłoby stanowić kolejny kamień milowy dla cyfrowych aktywów, a sam prezes Amazona wierzy w kryptowaluty, to póki co nie ma co liczyć na dodanie nowego mechanizmu płatności. Andy Jassy podkreślił jednak, że w przyszłości Amazon może podjąć decyzję o wprowadzeniu niewymiennych tokenów (NFT).

Masowe zwolnienia pracowników

Zmieniające się modele biznesowe, jak również niepewna gospodarka spowodowały zwolnienia w całej branży technologicznej. Przypomnijmy, że w ramach reorganizacji swojej struktury Meta Corporation redukuje liczbę pracowników o ponad 11 000 osób. Blisko połowa pracowników została zwolniona przez kierownictwo Twittera w oczekiwaniu na przejęcie platformy społecznościowej przez Elona Muska. Optymalizacja liczby pracowników była również wcześniej zgłaszana m.in. przez Coinbase, Crypto.com, BlockFi, BitMEX, Robinhood, Gemini i Bitso.

Amazon masowe zwolnieniareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.