Alternatywa Twittera Jacka Dorsey'a debiutuje w App Store | Wiadomości | CrypS.

Alternatywa Twittera Jacka Dorsey’a debiutuje w App Store

Redaktor: Michał Misiura
bluesky jack dorsey

Bluesky, zdecentralizowana alternatywa dla Twittera wspierana przez jego współzałożyciela i byłego CEO Jacka Dorseya, trafiła do App Store. Takimi informacjami jako pierwszy podzielił się serwis TechCrunch.


Aplikacja jest dostępna w wersji beta. Testować ją można jedynie otrzymując zaproszenie. Według publikacji, od 17 lutego została pobrana około 2 tys. razy.

Dorsey po raz pierwszy zapowiedział projekt zdecentralizowanej platformy społecznościowej w 2019 roku. W lutym 2022 roku została zarejestrowana firma Bluesky PBLLC.

W kwietniu, po decyzji kierownictwa Twittera o sprzedaży sieci społecznościowej Elonowi Muskowi, projekt przypomniał o swojej niezależności.

W maju twórcy opublikowali pierwszą część kodu open source protokołu Authenticated Data eXperiment. Rozwiązanie Bluesky bazuje na jego iteracji o nazwie AT Protocol.

Do współpracy zaproszono dziennikarzy, którzy testowali aplikację. Według nich jej interfejs jest bardzo podobny do Twittera.

Konto pokazuje nazwę, followersów, wiadomości i odpowiedzi. Funkcje obejmują polubienia, komentarze i reposty. Komunikator pozwala na tworzenie postów o długości 265 znaków, w porównaniu z 280 znakami Twittera.

TechCrunch zauważył, że zespół Bluesky postrzega protokół jako swój główny produkt, a aplikacja ma zademonstrować jego możliwości.

bluesky jack dorseyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.