Airdrop tokenów Spark już 12 grudnia - co musisz wiedzieć? | Wiadomości | CrypS.

Airdrop tokenów Spark już 12 grudnia – co musisz wiedzieć?

Michał Misiura
aidrop tokenów spark już 12 grudnia - dowiedz się wszystkiego co trzeba aby wziąć w nim udział Kryptowaluty

Tokeny Spark (FLR) należące do sieci Flare Network będą dystrybuowane w oparciu o ilość XRP posiadanego o godzinie 00:00 UTC 12 grudnia. Aidrop będzie wspierany przez wiele giełd kryptowalut co oznacza, że ich użytkownicy nie muszą wykonywać dodatkowych działań aby wziąć w nim udział. Wystarczy, że na ich koncie będą znajdować się tokeny Ripple.

Flare Networks, czyli startup wspierany przez Ripple, rozpocznie dystrybucję swojego tokena Spark (FLR) poprzez airdrop, który rozpocznie się już jutro. Wydarzenie to będzie składało się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest „sczytanie” kont, które otrzymają FLR. Wydarzy się to 12 grudnia o godzinie 00:00 czasu UTC, czyli o 1:00 (w nocy z piątku na sobotę) czasu polskiego.

Pierwsze tokeny Spark trafią do uprawnionych osób w przyszłym roku. Nastąpi to pomiędzy pierwszym a drugim kwartałem 2021, kiedy Flare Networks zacznie działać. Uprawnione osoby otrzymają wtedy 15% FLR z należnej im kwoty. Flare Networks obiecuje, że wypłaci resztę tokenów w ciągu następnych 25 do 34 miesięcy.

Całkowita podaż FLR wynosi 100 miliardów. Podczas airdropu rozdanych zostanie 45 miliardów tokenów Spark. Aby zapobiec sytuacji, w której większość FLR trafi do największego posiadacza XRP, czyli Ripple Labs, zostanie ono wyłączone z airdropu. Najłatwiejszym sposobem odebrania tokenów FLR jest przechowywanie XRP na giełdzie obsługującej airdrop. Do odebrania tokenów Spark gotowych jest już 81 500 kont Ripple.

Ile tokenów Spark otrzymam?

Nie jest to wcale prosty przelicznik, w rodzaju 1:1. Liczbę tokenów Spark, którą otrzyma każdy uprawniony posiadać Ripple, można obliczyć na podstawie wzoru ze strony Flare Network: 

wzór na liczbę otrzymanych tokenów spark

Które giełdy obsługują airdrop tokenów Spark?

Na liście giełd, które obsługują aidrop FLR znajdują się giełdy:

Aidrop tokenów Spark obsługują portfele Metamask i Ledger. Osoby, które chcą wziąć udział w airdropie, w oparciu o własne portefele powinny zapoznać się z tym poradnikiem. 

Swój udział w airdropie zapowiedziały także eToro, NAGA oraz Revolut. Prawdopodobnie w przypadku ostatniego, klienci nie będę jednak mogli przesłać tokenów na zewnętrzne portfele, jak ma to obecnie miejsce z innymi kryptowalutami. W czasie oczekiwania na ich otrzymanie może jednak się to zmienić.

Pełna lista giełd kryptowalut i portfeli biorących udział w airdropie tokenów Spark jest dostępna na stronie Flare Network, tutaj.

Czym jest Flare Network i tokeny Spark?

W telegraficznym skrócie Flare Network to start-up, który chce przenieść funkcjonalności Ethereum na blockchain Ripple. Sieć Flare ma być kompatybilna z inteligentnymi umowami i aplikacjami ETH. Jeżeli twórcy projektu zrealizują swoje założenia, sprawią że Ripple stanie się użyteczne nie tylko do płatności.

aidrop tokenów spark już 12 grudnia - dowiedz się wszystkiego co trzeba aby wziąć w nim udział
reklama
reklama