7 tys. bitcoinowych koparek skonfiskowane w Chinach | Wiadomości | CrypS.

7 tys. bitcoinowych koparek skonfiskowane w Chinach

Michał Misiura
chiny - chińska republika ludowa

CCTV – chińska globalna telewizja, poinformowała o akcji dokonanej przez władze. Skonfiskowano 7 tys. koparek do bitcoinów, które miały być nielegalnie podpięte do sieci.

Chińska policja i urzędnicy przeprowadzili kontrolę w ponad 70 000 gospodarstw domowych, 3061 firmach, a także w fabrykach w dzielnicy Kaiping w mieście Tangshan. Zmasowane przeszukania są elementem walki z nielegalnym zużywaniem prądu, którą prowadzi Państwowy Departament Energii Elektrycznej. Niewykluczone, że może chodzić też o same bitcoiny, które nie są lubiane przez chińskie władze.

Dochodzenie, które wszczęto w kwietniu miało na celu sprawdzenie źródeł podejrzanego zużycia energii. Jego finał miał jednak miejsce w grudniu. Chińscy urzędnicy przejęli prawie 7000 minerów typu ASIC, która miały wydobywać kryptowaluty 24 godziny na dobę. Według władz zasilał je prąd kradziony z pobliskiej wioski.

Chińscy górnicy zapewniają 66% wydobycia bitcoinów na całym świecie. Władze wymagają od legalnie działających kopalni spełnienia szeregu wymogów oraz posiadania odpowiedniej licencji. W związku z tym znaczna część kryptowalut jest wydobywana nielegalnie.

chiny - chińska republika ludowa
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.