450 mld USD do zaoszczędzenia dzięki blockchainowi w Europie Zachodniej | Wiadomości | CrypS.

450 mld USD do zaoszczędzenia dzięki blockchainowi w Europie Zachodniej

Michał Misiura
blockchain może zrewolucjonizować gospodarkę, zwłaszcza branżę logistyczną

450 mld USD – o tyle technologia rozproszonych baz danych może zredukować koszty związane z logistyką. Badanie przeprowadzone przez Insolar i Cointelegraph Consulting wskazuje, że blockchain okaże się cudownym lekiem na wiele problemów współczesnej gospodarki. 

Szwajcarska blockchainowa firma oraz znany branżowy portal połączyły siły tworząc raport na temat wykorzystania nowej technologii w sektorze dostaw. Badanie opierało się na ankietach. Ich pierwszym zadaniem było poznanie kluczowych problemów spotykanych w łańcuchu dostaw. 60% ankietowanych firm stwierdziło, że ma problemy z przepłacaniem za usługi logistyczne. 70% wspominało o trudnościach związanych ze śledzeniem drogi jaką pokonuje ich towar. Przez to często niemożliwa jest także dokładna ocena źródła, z którego pochodzi zaopatrzenie.

94% ankietowanych liderów łańcucha dostaw wskazywało na to, że transformacja cyfrowa powinna pozytywnie oddziaływać na ich biznes. Przejście do przemysłu 4.0 może przynosić firmom do 25% więcej zysków z włożonego kapitału. Technologia blockchain jest już wykorzystywana w logistyce związanej z diamentami, metalami rzadkimi, przemysłem odzieżowym i żywnością. 2 tygodnie temu europejscy producenci łososia zawiązali sojusz, którego celem jest wdrożenie technologii blockchain do ich przemysłu. Dzięki temu będzie można prześledzić drogę każdej ryby od wyłowienia do znalezienia się na stole w restauracji.

blockchain może zrewolucjonizować gospodarkę, zwłaszcza branżę logistyczną
reklama
reklama