450 mld USD do zaoszczędzenia dzięki blockchainowi w Europie Zachodniej | Wiadomości | CrypS.

450 mld USD do zaoszczędzenia dzięki blockchainowi w Europie Zachodniej

Michał Misiura
blockchain może zrewolucjonizować gospodarkę, zwłaszcza branżę logistyczną

450 mld USD – o tyle technologia rozproszonych baz danych może zredukować koszty związane z logistyką. Badanie przeprowadzone przez Insolar i Cointelegraph Consulting wskazuje, że blockchain okaże się cudownym lekiem na wiele problemów współczesnej gospodarki. 

Szwajcarska blockchainowa firma oraz znany branżowy portal połączyły siły tworząc raport na temat wykorzystania nowej technologii w sektorze dostaw. Badanie opierało się na ankietach. Ich pierwszym zadaniem było poznanie kluczowych problemów spotykanych w łańcuchu dostaw. 60% ankietowanych firm stwierdziło, że ma problemy z przepłacaniem za usługi logistyczne. 70% wspominało o trudnościach związanych ze śledzeniem drogi jaką pokonuje ich towar. Przez to często niemożliwa jest także dokładna ocena źródła, z którego pochodzi zaopatrzenie.

94% ankietowanych liderów łańcucha dostaw wskazywało na to, że transformacja cyfrowa powinna pozytywnie oddziaływać na ich biznes. Przejście do przemysłu 4.0 może przynosić firmom do 25% więcej zysków z włożonego kapitału. Technologia blockchain jest już wykorzystywana w logistyce związanej z diamentami, metalami rzadkimi, przemysłem odzieżowym i żywnością. 2 tygodnie temu europejscy producenci łososia zawiązali sojusz, którego celem jest wdrożenie technologii blockchain do ich przemysłu. Dzięki temu będzie można prześledzić drogę każdej ryby od wyłowienia do znalezienia się na stole w restauracji.

blockchain może zrewolucjonizować gospodarkę, zwłaszcza branżę logistyczną
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.