26 hacków w marcu. Skradziono 211 mln USD | Wiadomości | CrypS.

26 hacków w marcu. Skradziono 211 mln USD

Redaktor: Michał Misiura
Ponad 25 mln USD straty na rzecz grupy botów Ethereum MEV w ataku

Firma zajmująca się bezpieczeństwem blockchain – PeckShield – obliczyła, że cyberprzestępcy w zeszłym miesiącu za pośrednictwem 26 ataków ukradli kryptowaluty warte 211,5 miliona dolarów. Większą część tej kwoty stanowił hack Euler Finance. Napastnicy podczas tego ataku ukradli 197 milionów dolarów w ETH, USDC, opakowanych BTC i DAI.


Ożywienie rynku kryptowalut w zeszłym miesiącu i rosnące ceny wielu cyfrowych aktywów wydawały się świetną wiadomością dla inwestorów i zwolenników branży. Jednak ten impet zbiegł się ze wzrostem ataków hakerskich.

Jak ujawnił PeckShield, cyberprzestępcy wydrenowali w marcu kryptowaluty o wartości ponad 211 milionów dolarów. Jest to spory wzrost w porównaniu z 35,3 milionami dolarów utraconymi w lutym.

Hack Euler Finance, który zapewnił hakerom prawie 200 mln USD łupu, stanowił ponad 93% całej kwoty. SafeMoon uplasował się na drugim miejscu z 8,7 mln dolarów strat. 5,2 mln dolarów odpłynęło z ParaSpace.

Inne ataki to m.in.: General Bytes ATM (1,7 mln dolarów), Tender.fi (1,58 mln dolarów) i Swerve Finance (1,3 mln dolarów).

Saga Euler Finance

Protokół pożyczkowy DeFi padł ofiarą hakerów i stracił prawie 200 milionów dolarów w krypto aktywach. Napastnik pożyczył znaczną kwotę pieniędzy za pośrednictwem platformy Euler, a następnie wydrenował tokeny w ramach tzw. ataku flash loan.

Krótko po tym Euler zaoferował sprawcy zatrzymanie około 20 milionów dolarów, jeśli zwróci pozostałe środki. Napastnik początkowo nie zgodził się na taką umowę. Zamiast tego, zaledwie kilka godzin po upublicznieniu propozycji wymieszał kryptowalutę w Tornado Cash.

Niemniej jednak haker o nicku “Jacob” zmienił swoje stanowisko pod koniec miesiąca. Odesłał do protokołu ETH o wartości ponad 100 milionów dolarów. W kolejnych dniach przeprosił za dopuszczenie się przestępstwa i zwrócił więcej aktywów.

Ponad 25 mln USD straty na rzecz grupy botów Ethereum MEV w atakureklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.