Palau stworzy z Ripple ekologiczną walutę cyfrową | Wiadomości | CrypS.

Palau stworzy z Ripple ekologiczną walutę cyfrową

Mariusz Przepiórka
transakcja na 40 milionów XRP do giełdy BitStamp

Sieć płatności cyfrowych Ripple nawiązała współpracę z Republiką Palau. Celem współpracy będzie opracowanie własnej cyfrowej waluty wyspiarskiego państwa położonego na Pacyfiku.

Początkowo partnerstwo będzie koncentrować się na rozwoju waluty cyfrowej opartej na dolarze amerykańskim, aby ułatwić płatności transgraniczne dla obywateli Palau. Zgodnie z komunikatem opublikowanym przez Ripple, współpraca może zakończyć się wdrożeniem pierwszego na świecie krajowego stablecoina wspieranego przez rząd. Może do tego dojść już w pierwszej połowie 2022 roku.

Cyfrowa waluta zwiększy poziom włączenia finansowego

Ripple sugeruje, że narodowa waluta cyfrowa nie musi być tylko kolejną walutą cyfrową banku centralnego (CBDC). – Ripple zapewni Republice Palau wsparcie techniczne, biznesowe, projektowe i polityczne. Dodatkowo opracowanie stablecoina opartego na USD i powiązanych przypadków użycia w XRP Ledger może zapewnić realną alternatywę dla walut cyfrowych banku centralnego (CBDC) dla krajów takich jak Palaupodkreśla spółka w swym oświadczeniu.

Prezydent Palau Surangel Whipps Jr powiedział, że narodowa waluta cyfrowa zapewni obywatelom Palau większy dostęp do usług finansowych. Jako kraj wyspiarski, Republika Palau jest szczególnie podatna na niektóre skutki zmian klimatycznych, a spółka Ripple wskazuje, że był to jeden z powodów, dla których została wybrana do tego zadania. XRP jest neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla i 120 000 razy bardziej energooszczędny niż typowe sieci blockchain.

Ambitny „zielony cel” Ripple

Dla Ripple działania na rzecz klimatu i środowiska to nic nowego. W lutym tego roku firma ogłosiła swój cel, aby osiągnąć zerową emisję dwutlenku węgla do 2030 roku. W tym celu spółka zamierza skorzystać z narzędzia EW Zero i zapewnić zerową emisyjność XRP.

EW Zero to rozwiązanie open-source firmy Energy Web, które umożliwia firmom zakup tokenizowanych źródeł energii odnawialnej. W ten sposób mogą stać się neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla. Ripple przeprowadził również rundę finansowania o wartości 44 mln USD dla dostawcy usług finansowych Nelnet Renewable Energy, aby wesprzeć finansowanie ekologicznych inicjatyw w Stanach Zjednoczonych.

transakcja na 40 milionów XRP do giełdy BitStamp
reklama
reklama