18 mln USD dla posiadacza patentu na krypto bankomaty | Wiadomości | CrypS.

18 mln USD dla posiadacza patentu na krypto bankomaty

Konrad Juszczyk
posiadacz patentu żąda od operatorów krypto-bankomatów tantiem

Firma ubiegająca się o miesięczny tantiem między 14-18 milionów dolarów to Bots Inc z siedzibą w Puerto Rico. Obecnie badają oni możliwość wszczęcia postępowania sądowego przeciwko operatorom bankomatów kryptowalutowych w całych Stanach Zjednoczonych.

Bots Inc (BTZI) nabyło spółkę zależną od First Bitcoin Capital Corp, która obejmuje prawa do amerykańskiego patentu nr 9 135 787, znanego jako „patent na bankomat Bitcoin”. Ten patent mówi o kupnie i sprzedaży kryptowalut z wykorzystaniem bankomatu kryptowalutowego lub bitomatu. Wiele elementów tej własności intelektualnej dotyczy standardów, które mają krytyczne znaczenie dla działania sieci Bitcoin ATM.

Firmy produkujące bankomaty kryptowalutowe i bitomaty mogą zostać zmuszone do korzystania z opatentowanej technologii do produkcji i sprzedaży swoich bankomatów Bitcoin. Tantiem może dosięgnąć także firmy i osoby fizyczne, które są właścicielami i obsługują sieci krypto bankomatów lokalnie i w całym kraju.

„Firma będzie negocjować opłaty licencyjne z góry na kilka lat. Niektóre umowy, zwłaszcza z producentami, mogą obejmować lata poprzednie i znaczną liczbę lat nadchodzących”. – mówi Paul Rosenberg, dyrektor generalny BOTS Inc

W USA znajduje się ponad 9348 krypto-bankomatów w chwili pisania artykułu, a liczba urządzeń na całym świecie zwiększyła się o 80% w porównaniu z rokiem 2019. Jeżeli wzrosty pozostaną stałe lub jak eksperci z branży przewidują zwiększą się, to potencjalna wysokość tantiem może wynieść jeszcze większe sumy. BTZI liczy na polubowne porozumienie z amerykańskimi operatorami bankomatów kryptowalutowych, jednak sprawa z pewnością nie będzie prosta. W końcu mówimy tu o 216 milionach dolarów rocznie.

 

posiadacz patentu żąda od operatorów krypto-bankomatów tantiemreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.