15 miliardów dolarów airdropu? Takie obietnice składa partia w Tajlandii | Wiadomości | CrypS.

15 miliardów dolarów airdropu? Takie obietnice składa partia w Tajlandii

Dawid Kucharczyk
Tajlandia wprowadza zmiany podatkowe

Główna partia opozycyjna Tajlandii obiecała airdrop około 500 miliardów bahtów (około 15 miliardów dolarów) w gotówce w ciągu kilku miesięcy od dojścia do władzy.


Przedstawiciel partii powiedział, że ten ruch ma pomóc w ożywieniu zmagającej się z problemami gospodarki kraju i zapewnić ulgę tym, którzy walczą z “głębokim jak szyja długiem”.

Według raportu Bloomberga, rząd kierowany przez Pheu Thai – planuje rozdać po 10 000 bahtów dla około 55 milionów obywateli, którzy mają 16 lat i więcej. Oczywiście jeśli wygra wybory powszechne zaplanowane na maj.

Prommin Lertsuridej, którego zadaniem jest kierowanie komitetem polityki gospodarczej partii, ujawnił, że fundusze zostaną wypłacone za pomocą cyfrowych portfeli zbudowanych w oparciu o technologię blockchain. Ludzie będą je mogli wydawać na towary i usługi w swojej okolicy. Srettha Thavisin, który jest jednym z trzech kandydatów partii na premiera, został zacytowany w publikacji:

Nasz kraj był ekonomicznie obity przez ostatnie osiem lat, z mniejszymi dochodami i większymi wydatkami dla ludzi. Obecny rząd karmił kroplówki drobnym rozdawnictwem pieniędzy. To nie jest właściwa droga i nie stymuluje odpowiedniego i właściwego wzrostu gospodarczego.

Wzrost płacy minimalnej?

Partia opozycyjna obiecała również gwałtowny wzrost płacy minimalnej. Podjęte zostaną również kroki w celu potrojenia dochodów z gospodarstw rolnych oraz gwarancja minimalnego miesięcznego dochodu gospodarstwa domowego.

Podczas gdy handel i adopcja kryptowalut są popularne w Tajlandii, elita rządząca wysyłała sprzeczne wiadomości na temat tego sektora. W zeszłym miesiącu rząd Tajlandii przygotowywał serię ulg podatkowych i zachęt dla firm kryptowalutowych, które emitują tokeny cyfrowe.

Tajlandia wprowadza zmiany podatkowereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.