Porwanie dziecka dla okupu w BTC! | Wiadomości | CrypS.

Porwanie dziecka dla okupu w BTC!

Redakcja
Regulacje dotyczące reklamy kryptowalut w Indiach

W Karnataka w Indiach porywacze porwali syna lokalnego biznesmena i krypto inwestora. Przestępcy zażądali 100 BTC okupu. Policji udało się schwytać sześć osób podejrzanych w tej sprawie. Wszyscy byli związani z rodziną ofiary.

100 BTC okupu

Ośmioletni chłopiec z Indii został porwany, a napastnicy zażądali okupu w wysokości 100 BTC, wartych około 2,3 miliona dolarów. Zdarzenie miało miejsce w południowo-zachodnim indyjskim stanie Karnataka, podczas gdy dziecko bawiło się przed domem w Ujire taluk w dzielnicy Mangaluru.

Według lokalnych mediów, ojciec i dziadek nieletniego byli znanymi lokalnymi biznesmenami i krypto inwestorami.

Wkrótce po tym, jak rodzina zgłosiła porwanie na policję, porywacze zmniejszyli okup ze 100 do 60 Bitcoinów i grozili rodzinie chłopca “fatalnymi konsekwencjami “ w przypadku współpracy z organami ścigania.

Lokalne władze utworzyły specjalną grupę policyjną, która wyśledziła wiadomość o okupie z wieży telefonicznej znajdującej się w dzielnicy Hassan w Karnataka. Policja aresztowała i oskarżyła w tej sprawie sześć osób. Wg organów ścigania, są one znane rodzinie porwanego chłopca.

Ten przypadek żądania okupu w BTC podczas porwania nie jest pierwszym takim przypadkiem. W lipcu tego roku policja aresztowała norweskiego milionera Toma Hagena. Norweg był podejrzewany o morderstwo swojej żony, w ramach sprawy dot. okupu w BTC.

Dlaczego przestępcy wykorzystują Bitcoina (BTC)?

W przeciwieństwie do tradycyjnych instytucji finansowych, Bitcoin i kryptowaluty wykorzystują sieć blockchain i są zazwyczaj uważane za trudniejsze do wykrycia i powiązania z osobami fizycznymi. Jest to jeden z głównych powodów, dla których przestępcy wybierają właśnie tą metodę płatności.

Bitcoin jest również uważany za główne aktywo wykorzystywane na tzw. darknetowych rynkach, do zakupu narkotyków i przeprowadzania innych nielegalnych transakcji. Wykorzystanie kryptowalut na rynku Darknet osiągnęło w tym roku oszołamiającą kwotę 1,5 miliarda dolarów. Wg firmy Chainalysis wzrost może mieć związek z pademią COVID-19.

Wg firmy analitycznej, całkowite przychody rynku Darknet w 2020 r. są już większe niż w roku 2019. Taka sytuacja ma miejsce pomimo nagłego spadku w marcu i kwietniu. W tym czasie aktywność Darknetu zmniejszyła się, gdyż większość kryoptowalut straciła nawet do 70% swojej wartości. Jednak dalsze dane z Chainalysis pokazują, że przychody od maja tego roku zaczęły przyspieszać, przełamując krótkoterminową korelację z cenami.

 

Regulacje dotyczące reklamy kryptowalut w Indiachreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.