1 na 5 konsumentów posiada kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

1 na 5 konsumentów posiada kryptowaluty

Redakcja
kryptowaluty

Firma doradcza Accenture Global opublikowała raport, z którego wynika, że ludzie na całym świecie aktywnie interesują się cyfrowymi aktywami, ale preferują karty bankowe lub gotówkę.


W badaniu wzięło udział łącznie 16 000 osób z Europy, Azji, Ameryki Łacińskiej i Ameryki Północnej. Jeden na pięciu badanych posiada kryptowaluty – wynika z raportu. Około 28% stwierdziło, że postrzega aktywa cyfrowe jako długoterminową inwestycję, która później pomoże im zdobyć przyczółek w przestrzeni kryptowalutowej. Kolejne 22% stwierdziło, że interesuje się kryptowalutami z ciekawości. Pozostali szukają alternatywy dla istniejącego systemu finansowego i wykorzystują kryptowaluty do płatności transgranicznych.

Upadek FTX spowolnił adopcję krypto

Eksperci Accenture zauważyli, że ostatnie wydarzenia rynkowe, takie jak bankructwo giełdy FTX, prawdopodobnie spowolnią przyjęcie cyfrowych aktywów, dopóki rynek nie zostanie lepiej uregulowany. To samo dotyczy walut cyfrowych banków centralnych (CBDC) – brak standardów i trudności w uzgodnieniu wspólnych zasad będą barierą dla ich wykorzystania do płatności transgranicznych.

Niemniej jednak w przyszłości, zdaniem Accenture, waluty cyfrowe CBDC mogą stanowić godną alternatywę dla obecnych metod płatności. Co ciekawe, spośród badanych właścicieli kryptowalut, tylko 23% stwierdziło, że ufa kryptowalutom jako bezpiecznym środkom zakupów i płatności.

Wcześniej analitycy Chainalysis stwierdzili, że upadek FTX nie jest najgorszą rzeczą, jaka przydarzyła się branży, porównując go do krachu Terry oraz bankructw firm 3AC i Celsius.

kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.