Zyski z dopalaczy inwestowali w kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

Zyski z dopalaczy inwestowali w kryptowaluty

Redaktor: Albert Czajkowski
GMEE exploit

Akceptowali też bezpośrednią płatność w krypto. Dopalacze wysyłali do paczkomatów, a zyski inkasowali przez konta założone na słupy. Policja i prokuratura zatrzymały 4 osobową grupę z Pomorza. 

Pomimo, że kryptowaluty są tylko jednym z elementów tej historii, warto o niej napisać. Przestępcy zdawali sobie sprawę z tego, że przechowywanie w nich oszczędności, utrudni działanie organom ścigania. Prokuratura nie ma jak fizycznie zająć należących do nich środków. Bitcoin to nie skrytka na gotówkę ani konto w banku, które można przejąć za pomocą nakazu. O ile policja, która przeszukała kilkanaście mieszkań i pomieszczeń należących do szajki, nie znalazła zapisanych kluczy prywatnych, środki przestępców będą na nich czekać do wyjścia z więzienia.

Wszystkim grożą kary do 10 lat pozbawienia wolności. Zarzuty, które usłyszą to “sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób, pranie brudnych pieniędzy oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej”. Szajka prowadziła działalność za pośrednictwem sklepu internetowego pasjonat.ee. Jej członkowie byli ostrożni i dobrze zorganizowani. Dawali upusty dla klientów, którzy kupowali większe ilości. Prokuratura szacuje, że sprzedali dopalacze warte 2,5 mln złotych i nie wyklucza dalszych aresztowań.

GMEE exploitreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.