Zonda jest pierwszą europejską giełdą, która otrzymała licencję w Kanadzie | Wiadomości | CrypS.

Zonda jest pierwszą europejską giełdą, która otrzymała licencję w Kanadzie

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Albert Czajkowski
Zonda

Zonda ogłosiła dziś, że otrzymała licencję na działanie w Kanadzie. Licencja daje Zondzie możliwość działania w kraju jako Money Services Business (MSB) ze skutkiem natychmiastowym. Jednocześnie jednak nakłada na Zondę konieczność realizacji określonych zobowiązań.

Zonda, była dawniej znana jako giełda BitBay. W listopadzie ubiegłego roku postanowiła przeprowadzić rebranding, zmieniając nazwę, logo oraz skład zarządu. To jedna z największych europejskich giełd walut cyfrowych. Posiada ponad milion aktywnych użytkowników. Dziś Zonda ogłosiła, że jako pierwsza europejska giełda, otrzymała licencję na działanie w Kanadzie. To  potwierdza jej plany w kwestii rozpoczęcia działalności na rynku północnoamerykańskim.

Licencja przyznana Zondzie przez FINTRAC (Financial Transactions and Reports Analysis Center of Canada) obliguje Zondę do realizacji określonych zobowiązań. Odnoszą się one do zwalczania prania pieniędzy i przeciwdziałania finansowania działalności terrorystycznej w Kanadzie.

Naturalny krok do globalnej ekspansji

Kamil Sikorski, Chief Growth Officer i Poland Country Head w Zondzie powiedział, że:

Kanada od dawna jest pionierem w zakresie przepisów prawnych dostosowanych do nowej rzeczywistości. To pierwszy kraj, który proaktywnie podszedł do uregulowania świata kryptowalut – już w 2014 roku uchwalił ustawę o walutach cyfrowych. Od tamtego czasu konsekwentnie utrzymuje on otwarte podejście do sektora kryptowalutowego, zarazem dbając o bezpieczeństwo inwestorów. Aplikowanie o kanadyjską licencję było dla nas naturalnym krokiem w ramach planów globalnej ekspansji, które systematycznie realizujemy. Docelowo chcemy być obecni na całym świecie, wszędzie działając w ramach odpowiednich przepisów prawa.

Wejście giełdy kryptowalut na nowy kontynent zapewni Zondzie dostęp do dodatkowej płynności. Wśród kolejnych planów Zondy znajduje się udostępnienie szerszego asortymentu usług takich jak m.in. nowa platforma i aplikacja do handlu. 

Zondareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.