Znany trader wskazuje zależność, przez którą altcoiny mogą tracić wartość | Wiadomości | CrypS.

Znany trader wskazuje zależność, przez którą altcoiny mogą tracić wartość

altcoiny-altcoin-kryptowaluty

Pseudoanonimowy analityk znany na Twitterze, jako CredibleCrypto stwierdził, że kryptowaluty powstałe po bitcoinie (BTC) mogą zyskać na wartości w krótkim okresie. Finalnie jednak osiągną one gorsze wyniki of flagowej wirtualnej waluty z perspektywy długoterminowej.


Tradera tego śledzi ponad 341 tys. użytkowników. Mając takie zasięgi, ostrzegł on swoich obserwatorów zainteresowanych rynkiem kryptowalutowych aktywów przed pochopną inwestycją w altcoiny. 

Altcoiny mogą poradzić sobie gorzej niż BTC

Według CredibleCrypto wchodzenie w kryptowaluty inne niż bitcoin w zakresie długoterminowym może być aktualnie błędem. Choć nie wyklucza on, iż w perspektywie krótkoterminowej mogą one przynieść dobre wyniki, kupno i ich HODLowanie jest obarczone wyższym ryzykiem.

“Wiem, jak kuszące jest teraz wskoczenie do altcoinów, myśląc, że dogonią BTC. W krótkim okresie prawdopodobnie zobaczą one kilka fajnych odbić – ale moim zdaniem powinny to być tylko krótkoterminowe transakcje”

Analityk ten dodał, iż śledzi rynek kryptowalut od blisko 6 lat. Zgodnie z przedstawionymi przez niego obserwacjami, za każdym razem, kiedy BTC rozpoczynał impulsywny ruch, pary altcoin/BTC krwawiły bardziej, niż większość osób może sobie wyobrazić

Kiedy nadejdzie “sezon altcoinów”?

CredibleCrypto dał obserwatorom swoich treści kilka wskazówek. Opierając się na danych historycznych dot. rynku, wyjaśnił, że słabe wyniki altcoinów w stosunku do bitcoina zazwyczaj kończą się, gdy największa z kryptowalut osiąga nowy rekord cenowy

Choć obecnie niektóre z altcoinów mogą wyglądać tak, jakby przygotowywały się do wzrostów, BTC nadal góruje nad większością z nich. Aktualnie uwaga większości inwestorów będzie skupiona jedynie na bitcoinie. Niedawno jego dominacja nad pozostałymi kryptowalutami przekroczyła 50%.

dominacja-btc
Wzrost dominacji BTC na rynku kryptowalut. Źródło: coinmarketcap.com

W chwili pisania tego tekstu za jednego BTC trzeba zapłacić około 31 tys. dol. Bitcoin przebił niedawno kluczowy poziom w wysokości 30 tys. dol. W zakresie 7-dniowym jego wartość zwiększyła się o blisko 20%. W tym samym czasie druga co do wielkości kryptowaluta wzrosła o ponad 13%.

altcoiny-altcoin-kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.