Znana sieć odpaliła ważną funkcję skupioną na prywatności | Wiadomości | CrypS.

Znana sieć odpaliła ważną funkcję skupioną na prywatności

Patryk Chodyniecki
blockchain

Sieć TON (The Open Network) umożliwiająca użytkownikom publikowanie wiadomości na tym blockchainie udostępnia funkcję szyfrowanych treści. 


Zgodnie z komunikatem opublikowanym wczoraj przez TON Foundation nowa funkcja pozwala na prywatne przesyłanie wiadomości pomiędzy użytkownikami sieci TON.

Czym jest TON i jak działa?

Obecnie TON jest siecią, która powstała na bazie kodu stworzonego przez zespół stojący za platformą Telegram. Następnie Telegram porzucił projekt w lipcu 2020 roku, co nastąpiło jeszcze przed jego pełnym uruchomieniem. Mimo tego, udostępnił on kod TON jako open-source, pozwalając innym kontynuować prace nad blockchainem. Za dzisiejszą spółką stoi TON Foundation. Wskazuje ona, że sieć oferuje większą skalowalność i przepustowość transakcji niż inne opcje w ekosystemie Web3. Jednocześnie oferowane rozwiązania mają zdecentralizowany charakter.

Usprawnienie sieci

Chociaż użytkownicy TON zawsze mieli możliwość wysyłania wiadomości w transakcjach, to w praktyce, do tej pory treści miały publiczny charakter. Nowa funkcja pozwala szyfrować wspomniane wiadomości od początku do końca, co sprawia, że są one czytelne tylko dla odbiorcy. Anatoly Makosov, czyli główny deweloper TON, stwierdził, że funkcja została stworzona, aby umożliwić personalizację transakcji:

Wysyłając Toncoin, Jettons czy NFT na TON, zawsze mogliście dołączyć tekst dla odbiorcy, np. na kawę, czy wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Dzięki temu interakcja była personalizowana. Od teraz tego rodzaju wiadomości zostaną objęte pełnym szyfrowaniem.

Makosov dodał, że funkcja ta będzie również przydatna w przypadku awarii tradycyjnych serwerów komunikacyjnych. W takim momencie TON może służyć jako niezawodna i zabezpieczona metoda komunikacji prywatnej.

Wdrożenie technologii

Szyfrowane wiadomości są obecnie dostępne za pomocą kilku detalicznych aplikacji portfela, w tym:

  • MyTonWallet,
  • OpenMask,
  • TON Wallet.

Powyższe rozwiązanie zostanie również dodane podczas kolejnych aktualizacji do mobilnego portfela Tonkeeper. TON Foundation oprócz anonimizacji wiadomości wprowadziło wcześniej program o wartości 25 milionów dolarów. Jego celem było zachęcenie deweloperów aplikacji do tworzenia właśnie na sieci TON. Następnie w listopadzie niezależny zespół deweloperski stworzył bota do handlu na Telegramie, aby umożliwić użytkownikom korzystanie z platformy. Bez wątpienia nowa aktualizacja zwiększy bezpieczeństwo i prywatność dla klientów, którzy korzystają z platformy.

blockchainreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.