Zlecenie zabójstwa żony za BTC z wykorzystaniem Coinbase | Wiadomości | CrypS.

Zlecenie zabójstwa żony za BTC z wykorzystaniem Coinbase

Redakcja
zabojstwo za btc

Mrożący krew w żyłach wątek morderstwa pokazuje, że podczas gdy Bitcoin może być używany do finansowania zbrodni, może być również zgubą przestępców, którzy nie rozumieją, w jaki sposób działa.

Zabójstwo żony za Bitcoina

Chodzi o wątek dotyczący mężczyzny z Tennessee, Nelsona Replogle’a, który miał zapłacić płatnemu zabójcy za zabicie swojej żony, Ann. Według agenta specjalnego FBI Claya Andersona, Replogle wysłał niedoszłemu zabójcy Bitcoina wraz z opisem samochodu żony i czasem, kiedy miała ona zabrać swojego zwierzaka do weterynarza.

Agent Anderson dowiedział się o planie, przedstawionym w tym pliku sądowym, od szeryfa w Knoxville. Szeryf z kolei otrzymał cynk od pracowników BBC. Agent FBI ostrzegł wtedy Ann Replogle i jej męża, który twierdził, że nie przychodzi mu do głowy nikt, kto chciałby ją skrzywdzić.

Następnie agent FBI naciskał na pracowników BBC – nie mówi, w jaki sposób BBC dowiedziało się o spisku – aby Ci podali mu więcej szczegółów dot. zbrodni. Koniec końców udało mu się zdobyć adres portfela, który otrzymał zapłatę za morderstwo. Anderson zwrócił się do ekspertów z grupy FBI Cyber Task Force, którzy pomogli rozwiązać sprawę poprzez analizę blockchaina.

Centrala FBI dostarczyła analizę blockchain transakcji i była w stanie ustalić, że portfele blockchain użyte do zapłaty były portfelami Coinbase.

Następnie FBI wystosowało wezwanie do Coinbase o informacje na temat portfeli, o których mowa. Firma biorąc pod uwagę “zagrożenie życia” udzieliła natychmiastowej odpowiedzi. Zawierała ona nie tylko historię transakcji portfeli, ale także nazwisko Replogle’a i zdjęcia, których użył, aby zarejestrować się na platformie.

FBI zdobyło nie tylko te dane. Udało im się także uzyskać adres internetowy, którego Replogle używał do łączenia się z serwisem w momencie dokonywania przelewów. Korzystając z tych informacji, agencja wystosowała wezwanie do dostawcy internetu, który potwierdził, że połączenie pochodziło z domu Replogle’a.

Informacje dostarczone przez Coinbase ujawniły również nazwę banku, który połączył Replogle’a z jego kontem. Bank potwierdził, że Replogle użył swojego osobistego konta oszczędnościowego, aby sfinansować zakupy Bitcoinów.

FBI nie udało się jednak do tej pory zidentyfikować zabójcy. Powodem tego jest prawie na pewno fakt, że nie korzystał on z komercyjnych usług, takich jak Coinbase. Zamiast tego polegał na swoim osobistym portfelu.

Bitcoin nie jest do końca anonimowy

Przypadek ten pokazuje, że Bitcoin może być używany w sposób w dużej mierze anonimowy.  Chociaż blockchain mimo wszystko ujawni każdą transakcję, która ma miejsce w sieci. Pokazuje również, że przestępcy, którzy nie znają natury BTC i korzystają z usług takich jak Coinbase, mogą doprowadzić organy ścigania prosto pod swoje drzwi.

Tymczasem organy ścigania składają coraz większą liczbę wniosków do Coinbase. Według najnowszego raportu przejrzystości firmy, tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy liczba takich wniosków wzrosła o 17%, a w ciągu ostatniego roku wyniosła ponad 4000.

zabojstwo za btcreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.