Zawodniczka UFC otrzyma całość pensji w kryptowalutach | Wiadomości | CrypS.

Zawodniczka UFC otrzyma całość pensji w kryptowalutach

Anna Sutowicz
ufc pensja w kryptowalutach

Luana Pinheiro, brazylijska zawodniczka UFC to pierwsza sportsmenka w Ameryce Łacińskiej, która całą pensję otrzyma w kryptowalutach.


Zawodniczka Ultimate Fighting Championship (UFC), Luana Pinheiro ogłosiła, że ​​nawiązała współpracę z Bitwage, by otrzymać pensję w bitcoinach (BTC). Powiedziała także, że ​​nadal otrzymuje płatności fiat od swoich sponsorów, jednak natychmiast konwertuje je na bitcoiny. Zdecydowała się otrzymywać pensję w bitcoinach m.in. po zachętach innego zawodnika sztuk walki, Matheusa Nicolau.

Wolę bitcoiny

Pinheiro podkreśliła, że woli zarabiać w bitcoinach i nie przejmuje się zmiennością kryptowalut. Według niej, zmienność to kluczowy czynnik napędzający aprecjację aktywów:

Gdyby nie była niestabilna, też by nie wzrosła. Pomyśl o tym: uzyskanie czarnego pasa w Brazylii w Jiu Jitsu zajmuje przeciętnie 10-15 lat, więc moja preferencja czasowa tutaj jest tak samo długa, jeśli nie dłuższa. Im niższa cena, tym więcej Bitcoinów mogę zapewnić na przyszłość.

Bitcoin zabezpieczy przed inflacją

Zawodniczka stwierdziła także, że dla niej bitcoin działa jako zabezpieczenie przed inflacją, ponieważ przez lata siła nabywcza walut fiat pogarszała się wraz z inflacją, podczas gdy BTC, nadal znajduje się w trendzie wzrostowym:

Nie zapominaj, że pochodzę z Brazylii, więc wiem co nieco o inflacji i jej skutkach. Urodziłam się około 1994 roku, mniej więcej w czasie, gdy wprowadzono brazylijską walutę Real i powiązano ją 1:1 z ówczesnym dolarem amerykańskim. Obecnie jest to 5 BRL za 1 USD. Bitcoin jest po to, by chronić się przed inflacją.

Poza Pinheiro i Nicolau, pensję w kryptowalutach otrzymują również zawodowi piłkarze Alex Barrett, Achara Ifunanyachi i Alex Crognale. Luana Pinheiro aktualnie zajmuje 15. miejsce w swojej dywizji UFC i wygrała osiem walk z rzędu.

ufc pensja w kryptowalutach
reklama
reklama