Zawodniczka UFC otrzyma całość pensji w kryptowalutach | Wiadomości | CrypS.

Zawodniczka UFC otrzyma całość pensji w kryptowalutach

Anna Sutowicz
ufc pensja w kryptowalutach

Luana Pinheiro, brazylijska zawodniczka UFC to pierwsza sportsmenka w Ameryce Łacińskiej, która całą pensję otrzyma w kryptowalutach.


Zawodniczka Ultimate Fighting Championship (UFC), Luana Pinheiro ogłosiła, że ​​nawiązała współpracę z Bitwage, by otrzymać pensję w bitcoinach (BTC). Powiedziała także, że ​​nadal otrzymuje płatności fiat od swoich sponsorów, jednak natychmiast konwertuje je na bitcoiny. Zdecydowała się otrzymywać pensję w bitcoinach m.in. po zachętach innego zawodnika sztuk walki, Matheusa Nicolau.

Wolę bitcoiny

Pinheiro podkreśliła, że woli zarabiać w bitcoinach i nie przejmuje się zmiennością kryptowalut. Według niej, zmienność to kluczowy czynnik napędzający aprecjację aktywów:

Gdyby nie była niestabilna, też by nie wzrosła. Pomyśl o tym: uzyskanie czarnego pasa w Brazylii w Jiu Jitsu zajmuje przeciętnie 10-15 lat, więc moja preferencja czasowa tutaj jest tak samo długa, jeśli nie dłuższa. Im niższa cena, tym więcej Bitcoinów mogę zapewnić na przyszłość.

Bitcoin zabezpieczy przed inflacją

Zawodniczka stwierdziła także, że dla niej bitcoin działa jako zabezpieczenie przed inflacją, ponieważ przez lata siła nabywcza walut fiat pogarszała się wraz z inflacją, podczas gdy BTC, nadal znajduje się w trendzie wzrostowym:

Nie zapominaj, że pochodzę z Brazylii, więc wiem co nieco o inflacji i jej skutkach. Urodziłam się około 1994 roku, mniej więcej w czasie, gdy wprowadzono brazylijską walutę Real i powiązano ją 1:1 z ówczesnym dolarem amerykańskim. Obecnie jest to 5 BRL za 1 USD. Bitcoin jest po to, by chronić się przed inflacją.

Poza Pinheiro i Nicolau, pensję w kryptowalutach otrzymują również zawodowi piłkarze Alex Barrett, Achara Ifunanyachi i Alex Crognale. Luana Pinheiro aktualnie zajmuje 15. miejsce w swojej dywizji UFC i wygrała osiem walk z rzędu.

ufc pensja w kryptowalutachreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.