Zasoby kryptowalutowe Grayscale mają wartość 33 mld USD | Wiadomości | CrypS.

Zasoby kryptowalutowe Grayscale mają wartość 33 mld USD

Redaktor: Albert Czajkowski
Grayscale Investments zarejestrowała fundusze powiernicze Aave (AAVE), Polkadot (DOT),Cosmos (ATOM), Cardano (ADA), oraz Monero (XMR)

Grayscale – największy na świecie zarządca aktywów kryptowalutowych, opublikował niedawno aktualizację dotyczącą cyfrowych aktywów, które znajdują się pod zarządem firmy. Zgodnie z najnowszymi danymi, nowojorska firma dysponuje obecnie aktywami cyfrowymi o wartości 33,6 mld USD.

Najbardziej wartościowym aktywem firmy Grayscale jest bitcoin. Zarządca posiada 650 000 BTC o łącznej wartości ponad 24 mld USD. Firma odnotowała duży wzrost całkowitej wartości swoich udziałów w bitcoinie ze względu na niedawny skok wartości największej kryptowaluty świata. Obecnie wartość BTC wzrosła o około 28% w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Grayscale posiada również ponad 3 miliony ETH o łącznej wartości prawie 7,2 mld USD. Podobnie jak bitcoin, druga najcenniejsza kryptowaluta na świecie odnotowała ostatnio duży wzrost wartości. W ciągu siedmiu dni ETH podskoczył o 29%. Grayscale jest jednym z największych instytucjonalnych posiadaczy Ethereum. Zarządzający aktywami cyfrowymi znacznie przyspieszył swoją akumulację ETH w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Duży spadek w porównaniu z majem 2021

W maju 2021 całkowita wartość aktywów kryptowalutowych Grayscale osiągnęła rekordową wartość 52 mld USD. Od tego czasu firma odnotowała spadek wartości zarządzanych aktywów ze względu na ostatnią korektę wartości BTC, ETH i innych kryptowalut. W marcu 2021 firma wprowadziła kilka nowych funduszy powierniczych i inwestycyjnych. Na początku tego miesiąca Grayscale i CoinDesk Indexes uruchomiły fundusz i indeks Decentralized Finance (DeFi).

Grayscale nadal koncentruje się na tworzeniu możliwości dla inwestorów, które pozwalają uzyskać dostęp do nowych, ekscytujących części ekosystemu aktywów cyfrowych. Pojawienie się zdecentralizowanych protokołów finansowych to wyraźny przykład technologii, które mogą na nowo zdefiniować przyszłość branży usług finansowych. Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować inwestorom ekspozycję na DeFi poprzez zaufane, bezpieczne i wiodące w branży struktury produktów inwestycyjnych Grayscale – powiedział Michael Sonnenshein, dyrektor generalny Grayscale Investments, podczas uruchomienia funduszu DeFi.

Grayscale Investments zarejestrowała fundusze powiernicze Aave (AAVE), Polkadot (DOT),Cosmos (ATOM), Cardano (ADA), oraz Monero (XMR)reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.