Zapłaciła hitmanowi w bitcoinach. Dostała maksymalny wyrok | Wiadomości | CrypS.

Kobieta zapłaciła hitmanowi w bitcoinach. Dostała największy wyrok

Anna Sutowicz
zapłaciła hitmanowi w bitcoinach

Skazano kobietę, która znalazła mordercę w sieci darkweb i zapłaciła mu w bitcoinach. Za swoje czyny otrzymała maksymalną karę. 


Amerykański Departament Sprawiedliwości ogłosił wczoraj wyrok w sprawie Jessiki Leeann Sledge z Pelahatchie w stanie Mississippi. Za próbę zatrudnienia hitmana, skazano ją na 10 lat więzienia. Sledge spotkała się 1 listopada 2021 roku z osobą, która, jak sądziła, dokonała morderstwa na jej zlecenie.

Hitman? Nie, to agent specjalny

Sledge, przyznała się do winy i potwierdziła, że między wrześniem 2021 roku, a listopadem 2021 roku organizowała morderstwo. W dniach 4 października, 9 października i 10 października 2021 rok wysłała za zlecenie trzy płatności w bitcoinach (BTC). Łączna wartość przelewów to 10 tysięcy dolarów w BTC

Kobieta planując morderstwo nie wiedziała, że osoba, którą zamierza zatrudnić do jego popełnienia, w rzeczywistości jest agentem specjalnym FBI:

Korzystając z informacji uzyskanych od kontaktu internetowego, 22 października 2021 r. tajny funkcjonariusz organów ścigania (’UC’) skontaktował się z SLEDGE przez swój telefon komórkowy, podszywając się pod zabójcę, z którym SLEDGE myślała, że ​​zawarła umowę przez Internet.

Dostała ustawowe maksimum

Kobieta została skazana przez sędziego okręgowego Stanów Zjednoczonych Carltona. Darren J. LaMarca, amerykański prokurator poinformował, że otrzymała ustawowe maksimum. Poza karą 10 lat pozbawienia wolności, wyrok obejmował również grzywnę w wysokości 1 tysiąca dolarów3-letni okres nadzoru już po zwolnieniu z więzienia.

Takich przypadków jest więcej

Przypadek Jessici Leeann Sledge nie jest jednak odosobniony. Scott Quinn Berkett, 25-letni mieszkaniec Beverly Hills zapłacił hitmanowi 13 tysięcy dolarów w bitcoinach za zabicie swojej byłej dziewczyny. Mężczyzna poznał kobietę w Internecie. Stworzyli parę, ale kobieta postanowiła jednak zakończyć związek. Berkett nie mógł się z tym pogodzić i wynajął płatnego zabójcę. Za zamordowanie partnerki przekazał mu paręnaście tysięcy dolarów w BTC. Także w tym wypadku, to śledczy skontaktowali się z Berkettem, podszywając się za hitmana. Wówczas niczego nieświadomy mężczyzna podał im więcej szczegółów dotyczących „zlecenia”. Berkett przyznał się do winy i został aresztowany.

Wykorzystywanie BTC w przestępstwach to nadal jeden z argumentów, którego regulatorzy używają do uzasadnienia zakazu kryptowalut.

Płatności za morderstwo w bitcoinach, jak i inne niecodzienne historie zebraliśmy w TOP 12 dziwnych historii w świecie kryptowalut.

zapłaciła hitmanowi w bitcoinach
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.