Zapchana sieć Ethereum utrudniła PlusTokenowi wypranie ETH | Wiadomości | CrypS.

Zapchana sieć Ethereum utrudniła PlusTokenowi wypranie ETH

Zerelik Maciej
piramida plus token mogła doprowadzić do 3 mld USD strat

Jeden z największych przekrętów w branży kryptowalut – Plus Token, wciąż próbuje wyprać swoje środki. Zapchana sieć Ethereum, utrudniła mu to zadanie, a większość transakcji utknęła w memopolu. 

Plus Token znowu pierze wyłudzone środki

Fundusze z pochodzące z niesławnego chińskiego scamu Plus Token, po raz kolejny zostały przemieszczone. Tym razem zostały one jednak zablokowane przez zapchaną sieć Ethereum.

Jak podał twitterowy profil, badający największe transakcje kryptowalutowe – Whale Alert, fundusze ze znanego portfela Ethereum, scamu PlusToken zostały wysłane na zupełnie nowo powstały adres. Oszuści przemieścili 789 500 ETH, o wartości około 186 milionów dolarów (w momencie pisania tego artykułu), co wydaje się być kolejną próbą wyprania wyłudzonych pieniędzy.

Transakcje utknęły w mempolu Ethereum

Od tego czasu, na nowo utworzonym portfelu, podpisano ponad 140 transakcji, które mają podzielić wysłane środki, przesyłając je dalej, na dziesiątki innych adresów. Póki co, tylko około 8 z nich zostało potwierdzone. Pozostałe transakcje wiszą w mempoolu ethereum już nawet 18 godzin (w momencie pisania tego artykułu), głównie ze względu na ich stosunkowo niską opłatę transakcyjną

Według EthGasStation transakcje te zostały zawarte z opłatą od 25 do 30 Gwei, czyli znacznie poniżej obecnej średniej, która wynosi 50 Gwei.

Zaledwie dwa dni wcześniej, 22 czerwca, PlusToken przeniósł 67 milionów dolarów swoich środków, w tokenach EOS na nieznany portfel. W przeszłości takie ruchy, były oznaką świadczącą o masowej wyprzedaży na giełdach kryptowalutowych. To z kolei prowadziło do znacznych zmian cen kryptowalut. Tym razem jednak, olbrzymia transakcja scamu, nie wpłynęła na cenę EOS i utrzymała się ona stabilnie.

piramida plus token mogła doprowadzić do 3 mld USD strat
reklama
reklama