Założyciel startupu Komodore64 aresztowany pod zarzutem oszustwa | Wiadomości | CrypS.

Założyciel startupu Komodore64 aresztowany pod zarzutem oszustwa

Michał Misiura
blockchainowy startup komodore64 okazał się być oszustwem

Holenderska policja aresztowała Sama N. właściciela stratupa, który miał stworzyć platformę gamingową z płatnościami opartymi na własnym blockchainie. Projekt, który zebrał od inwestorów 78 mln euro, okazał się być oszustwem. 

Sam N. przekonywał, że Komodore64 uzyskał wsparcie Goldman Sachs. Informacje o zaangażowaniu tak dużego gracza z branży finansów, sprawiły że pieniądze inwestorów zaczęły płynąć szerokim strumieniem. Aby uwiarygodnić historię, Sam zorganizował wielką imprezę, na której pojawili się „przedstawiciele” Goldman Sachs. Osoby z delegacji były jednak podstawionymi aktorami. Przyjęcie miało kosztować kilkadziesiąt tysięcy euro.

Nawet pracownicy zatrudnieni w Komodore64 nie wiedzieli, że ich firma jest oszustwem. Sam N. postanowił nic im nie mówić, nie wypłacić pieniędzy i ostatecznie ukryć się w hotelu. Tam znalazła go policja. Inną zagadkową kwestią jest tożsamość współzałożyciela startupa. Sam N.  przedstawiał, że jest nim Max Theyse, który jednak nigdy nie pełnił takiej funkcji. Prawdziwy współwłaściciel firmy miał być zdziwiony, gdy dowiedział się, że jego stanowisko było przypisywane komuś innemu. Możliwe, że Sam N. był jedyną osobą, która znała kurs obrany przez prowadzoną przez siebie firmę. Był jej głównym wizjonerem i twarzą. Straty poniesione przez inwestorów Komodore64 oszacowano na 78mln euro. Startup ogłosił bankructwo.

blockchainowy startup komodore64 okazał się być oszustwem
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.