Założyciel Reformowanego Kościoła Szatana skazany za nielegalną wymianę bitcoinów | Wiadomości | CrypS.

Założyciel Reformowanego Kościoła Szatana skazany za nielegalną wymianę bitcoinów

Dawid Kucharczyk
szatan diabeł

Sąd okręgowy w USA skazał 35-letnią kobietę z New Hampshire na półtora roku więzienia. Została ona oskarżona o nielegalną działalność wymiany kryptowalut.


Aria DiMezzo zajmowała się wymianą walut fiat (głównie dolarów amerykańskich) na bitcoiny w okresie od czerwca 2020 roku do stycznia 2021 roku. Kobieta szukała klientów na różnych stronach internetowych, w tym na giełdzie P2P LocalBitcoins.

Klienci wysyłali przelewy na jej własne konto, a także na założone przez nią konto bankowe Reformowanego Kościoła Szatana. W zamian DiMezzo wysyłała im bitcoiny i inne kryptowaluty, pobierając za to prowizję.

Kobieta wymieniła w ten sposób ponad 3 miliony dolarów w aktywach cyfrowych. Oskarżona nie zgłosiła tego faktu do organów regulacyjnych, mimo że transakcje przekroczyły 10 000 USD. Nie złożyła też raportu dot. podejrzanych transakcji, mimo że przekroczały one wartość 2000 USD.

DiMezzo współpracowała z innym oskarżonym, Ianem Freemanem, dając mu procent zysków ze sprzedaży za polecanie klientów. Freeman stanął przed podobnymi zarzutami w 2021 roku i został później uznany za winnego spisku w celu prania pieniędzy, nieautoryzowanej działalności w zakresie transferu pieniędzy i uchylania się od płacenia podatków. Wyrok dla Freemana ma zostać wydany w dniu 17 lipca 2023 roku.

18 miesięcy pozbawienia wolności

Sędzia Joseph LaPlante skazał Arię DiMezzo na 18 miesięcy pozbawienia wolności, rok zwolnienia warunkowego i 5000 dolarów grzywny. Nakazał również skonfiskowanie  1,93 BTC i 14 000 dolarów. Prokurator Young powiedziała na rozprawie:

Ten nielegalny biznes wymiany bitcoinów pobłażał wszelkiego rodzaju oszustom anonimowo otrzymującym pieniądze od swoich ofiar. Wszelkie giełdy walut wirtualnych muszą być zarejestrowane. Muszą spełniać wymagania, aby zapewnić, że działalność nie jest oszustwem.

szatan diabełreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.