Założyciel InfoWars zgubił laptopa z 10 000 BTC | Wiadomości | CrypS.

Założyciel InfoWars zgubił laptopa z 10 000 BTC

Redaktor: Albert Czajkowski
Założyciel InfoWars zgubił laptopa z 10 000 BTC

Alex Jones, założyciel InfoWars, w niedawnym wywiadzie ujawnił, że zgubił laptopa, na którym znajdowało się 10,000 BTC. Przy obecnej cenie bitcoina przedstawiały one wartość ponad 570 mln USD.

Wielka strata prowadzącego InfoWars

Alex Jones otrzymał swoje BTC dziesięć lat temu. Był to prezent od jednego z pierwszych zwolenników bitcoinów Maxa Keisera. Według Jonesa Max Keiser wręczył mu bitcoiny, mówiąc mu, że BTC „zastąpi dolara i dobrze, że ten gość z Japonii go wymyślił”. Alex jednak nie zadbał odpowiednio o prezent, co potwierdził również Max Keiser. Według danych, około 20% zasobów bitcoina będącego obecnie w obiegu zostało trwale utraconych z powodu zagubionych kluczy dostępu. Ich wartość to obecnie wiele miliardów dolarów.

Alex Jones z InfoWars
Alex Jones z InfoWars

Zagubionych fortun coraz więcej

Wraz ze wzrostem wartości BTC do nowych szczytów, w mediach pojawia się coraz więcej podobnych relacji o utracie dostępu do kryptowaluty. Na początku tego roku Coinfomania poinformowała, że mężczyzna z Newport, James Howells, który omyłkowo pozbył się portfela BTC podczas sprzątania domu w 2013 roku, zaapelował do rady miasta o przekopanie wysypiska śmieci w poszukiwaniu swojej utraconej fortuny. Według relacji Howells miał przechowywać w portfelu 7500 BTC. Kilkakrotnie odrzucano jego wnioski o przekopanie wysypiska. Ostatecznie wyrażono zgodę, gdy 14 stycznia zobowiązał się do przekazania 25% odzyskanych aktywów na fundusz walki z koronawirusem.

Inny posiadacz bitcoinów, Stefan Thomas, również miał stracić ponad 7000 BTC, ponieważ zapomniał prywatnego klucza. Klucze do jego 7002 BTC, zamknięte niegdyś w małym dysku twardym o nazwie IronKey, są teraz warte około 220 mln USD. Portfel IronKey ma funkcję, która pozwala właścicielom, którzy zapomnieli hasła, na podjęcie 10 prób jego wpisania. Jeśli hasło nie zostanie poprawnie odgadnięte przy dziesiątej próbie, portfel przejmuje jego zawartość (w tym przypadku klucze prywatne) na czas nieokreślony. Thomas ujawnił, że zgubił kartkę, na której przechowywał hasło do swojego dysku IronKey i pozostały mu już tylko dwie próby odgadnięcia hasła.

Założyciel InfoWars zgubił laptopa z 10 000 BTCreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.