Zagraniczni klienci Upbit mają problemy z wypłatą środków | Wiadomości | CrypS.

Zagraniczni klienci Upbit mają problemy z wypłatą środków

Mariusz Przepiórka
problemy upbit

Według doniesień portalu Jinse wielu klientów chińskiej giełdy Upbit ma problemy z dokonaniem wypłaty depozytu w koreańskich wonach. Giełda z kolei odsyła do swojego oświadczenia, w którym informuje, że powodem trudności są procedury KYC oraz koreańskie podatki.

Giełda wyjaśnia również, że od połowy grudnia wzmocniła procedury KYC (Poznaj Swojego Klienta). Bez wypełnienia wszelkich niezbędnych dokumentów nie można dokonać wypłaty środków. Jest ona możliwa tylko w przypadku tych zagranicznych klientów, którzy spełnili wszystkie wymogi procedury KYC. Upbit twierdzi ponadto, że pracuje nad wewnętrznym dostosowaniem platformy do systemów podatkowych różnych krajów, co również opóźnia proces wypłaty.

Klienci wątpią jednak w wyjaśnienia giełdy. Wielu uważa, że ograniczenia wypłat nie są związane z podatkami i procedurą KYC. Ich zdaniem obecne problemy mogą świadczyć o złej sytuacji finansowej Upbit. W listopadzie 2019 roku giełda padła ofiarą ataku hakerskiego. W efekcie ataku łupem przestępców padło 342 tys. ETH o wartości około 50 mln USD.

problemy upbit
reklama
reklama