Zagraniczni klienci Upbit mają problemy z wypłatą środków | Wiadomości | CrypS.

Zagraniczni klienci Upbit mają problemy z wypłatą środków

Redaktor: Michał Misiura
problemy upbit

Według doniesień portalu Jinse wielu klientów chińskiej giełdy Upbit ma problemy z dokonaniem wypłaty depozytu w koreańskich wonach. Giełda z kolei odsyła do swojego oświadczenia, w którym informuje, że powodem trudności są procedury KYC oraz koreańskie podatki.

Giełda wyjaśnia również, że od połowy grudnia wzmocniła procedury KYC (Poznaj Swojego Klienta). Bez wypełnienia wszelkich niezbędnych dokumentów nie można dokonać wypłaty środków. Jest ona możliwa tylko w przypadku tych zagranicznych klientów, którzy spełnili wszystkie wymogi procedury KYC. Upbit twierdzi ponadto, że pracuje nad wewnętrznym dostosowaniem platformy do systemów podatkowych różnych krajów, co również opóźnia proces wypłaty.

Klienci wątpią jednak w wyjaśnienia giełdy. Wielu uważa, że ograniczenia wypłat nie są związane z podatkami i procedurą KYC. Ich zdaniem obecne problemy mogą świadczyć o złej sytuacji finansowej Upbit. W listopadzie 2019 roku giełda padła ofiarą ataku hakerskiego. W efekcie ataku łupem przestępców padło 342 tys. ETH o wartości około 50 mln USD.

problemy upbitreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.