YouTuber tworzy zbiórkę pieniędzy na "walkę z SEC" | Wiadomości | CrypS.

YouTuber tworzy zbiórkę pieniędzy na “walkę z SEC”

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
SEC obciąża twórcę programu CoinDeal Crypto Scheme i siedem innych osób

Inwestor kryptowalutowy i YouTuber Ian Balina rozpoczął zbiórkę datków na platformie GoFundMe, aby sfinansować “walkę” z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).


Według komunikatu, Balina zamierza “w imieniu całej społeczności kryptowalutowej” wypowiedzieć się przeciwko nadużyciom regulatora. W szczególności odniósł się do zawartej w ostatnim dokumencie poszerzonej definicji pojęcia “papier wartościowy”.

W ciągu trzech dni bloger zebrała1192 USD z docelowej kwoty 25 000 USD.

walka z sec

Pod koniec września SEC oskarżyła Balina o udział w niezarejestrowanym ICO Sparkster. Komisja zauważyła również, że transakcje na portfel Ethereum blogera były przetwarzane przez węzły w USA, a zatem były dokonywane w jurysdykcji regulatora.

Incydent rozgniewał społeczność kryptowalutową. Adam Cochran, partner w Cinneamhain Ventures, określił działania SEC jako “nie do przyjęcia”.

Sam Balina zauważył, że “niepoważne oskarżenie” Komisji tworzy niekorzystny precedens dla całej branży kryptowalut.

Kto jeszcze krytykuje działania SEC?

Przypomnijmy, że we wrześniu CEO LBRY Jeremy Kaufman powiedział, że SEC chce “uszkodzić lub zniszczyć przemysł kryptowalutowy w USA”.

Wcześniej Komisję skrytykował miliarder Mark Cuban, a CEO Ripple Brad Garlinghouse zganił agencję za stosowanie przymusu zamiast pracy nad jasnymi zasadami.

W lipcu członek Izby Reprezentantów Tom Emmer oskarżył SEC o “nieetyczne traktowanie” uczestników branży i określił działania regulatora jako “całkowicie nie do przyjęcia”.

SEC obciąża twórcę programu CoinDeal Crypto Scheme i siedem innych osóbreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.