YouTuber oskarżony o zorganizowanie systemu "pump-and-dump" poprzez Uniswap | Wiadomości | CrypS.

YouTuber oskarżony o zorganizowanie systemu „pump-and-dump” poprzez Uniswap

Zerelik Maciej
youtube bybit

W dniu 1 lipca, YouTuber i były szef technologii w Google, Patrick Shyu uruchomił token o nazwie Million token (MM) poprzez Initial Dex Offering (IDO) na Uniswap. MM zadebiutował z ceną 1 USD, jednak w ciągu trzech dni jego cena wzrosła o ponad 3600%, aby osiągnąć $36,87 w dniu 4 lipca.

Cena nie zdołała jednak utrzymać swojej wartości i straciła 60 procent, pozostawiając użytkowników ze stratą.

Społeczność oskarżyła YouTubera o stworzenie schematu „pump-and-dump”. Użytkownik Twittera działający pod pseudonimem „DCF God” rozpoczął wątek, w którym opisał sposób, w jaki Shyu wyciągnął płynność z Uniswap.

Usuwając płynność i nie sprzedając, skutecznie sprzedaje bez „sprzedawania”. W ten sposób nie musi mówić społeczności, że sprzedał, podczas gdy oni wszyscy kupili, musi tylko dotrzymać swojej początkowej obietnicy utrzymania 1m płynności USDC.

Shyu natychmiast odpowiedział na ten wątek twierdząc, że „to jest właśnie sposób w jaki działa płynność w Uniswap V3”. Według niego nie może tego zrobić w żaden inny sposób, ponieważ tworzone są przedziały płynności.

Eksperyment społeczny

Jego odpowiedź nie przypadła jednak do gustu użytkownikowi „ChainlinkGod.eth 2.0”. Dla niego, odpowiedź Shyu nie była przekonująca.

Stworzyłeś schemat „szybkiego wzbogacenia się”, abyś mógł zrzucić tokeny na swoich zwolenników, dodałeś płynność, gdy cena była niska i usunąłeś ją, gdy cena była wysoka i skorzystałeś z różnicy w $USDC.

MM jest opisywany jako wstępnie wydobyty token z 1 mln stałej podaży. Według strony internetowej projektu, każdy token jest wspierany przez jeden USDC. Million tokens (MM) nie mają maksymalnej wartości, mimo że są wspierane przez stablecoiny o wartości 1 mln USD.

Po wielu oskarżeniach, Shyu nagrał film do 1,1 miliona subskrybentów za pośrednictwem swojego kanału na Youtube „TechLead”. Twierdzi w nim, że MM nie został stworzony do celów inwestycyjnych, ale jako eksperyment społeczny.

Million token (MM) nie powinien być w żaden sposób traktowany jako inwestycja. Jest to eksperyment społeczny i naprawdę czysta spekulacja, to rodzaj gry dla nas, aby zobaczyć, co się z tym stanie, trochę jak Dogecoin.

Co ciekawe, komentarze pod filmem wydają się być bardzo pozytywne, ponieważ wielu z jego obserwujących twierdzi, że osiągnęło zyski.

youtube bybit
reklama
reklama