Yahoo! Japan zamierza uruchomić trading NFT | Wiadomości | CrypS.

Yahoo! Japan zamierza uruchomić trading NFT

Mariusz Przepiórka
Yahoo! Japan zamierza uruchomić trading NFT

Wiodąca japońska firma internetowa Yahoo! Japan nawiązała współpracę z gigantem komunikacyjnym Line w celu uruchomienia handlu niewymienialnymi tokenami (NFT). Firma Line oficjalnie ogłosiła we wtorek, że jej skoncentrowana na kryptowalutach spółka zależna LVC Corporation będzie współpracować z Yahoo! Japan, aby umożliwić wtórny obrót NFT wyemitowanymi w sieci blockchain Line.

NFT na Yahoo!

W ramach partnerstwa Yahoo! Japan umieści NFT oparte na blockchainie Line w swoim internetowym serwisie aukcyjnym Yahoo! Auctions – usłudze założonej przez firmę w 1998 roku w ramach nawiązania konkurencji z gigantem e-commerce eBay. W celu umożliwienia handlu NFT na platformie partnerzy zintegrują Yahoo! Auctions z portfelem Line Bitmax firmy Line, przeznaczonym do zarządzania aktywami cyfrowymi, w tym NFT. Współpraca pozwoli użytkownikom handlować NFT zarządzanymi za pośrednictwem portfela Line Bitmax bezpośrednio na platformie Yahoo! Auctions. Zgodnie z komunikatem, firmy zamierzają uruchomić handel NFT na Yahoo! Auctions do końca 2021 roku.

W oficjalnym komunikacie obie strony zapewniają, że będą współpracować z innymi partnerami, aby ożywić dystrybucję wartościowych treści i przyczynić się do ekspansji rynku wtórnej dystrybucji w branży NFT. Informacja o planach obu spółek pojawia się krótko po tym, jak Line uruchomiła usługę NFT Market Beta w swoim portfelu Line Bitmax.

Jak informowano wcześniej, firma Yahoo! Japan była aktywnym graczem w branży kryptowalut w Japonii. Firma jest znana ze wspierania Taotao, głównej lokalnej giełdy kryptowalutowej uruchomionej w 2019 roku. Giełda w październiku ubiegłego roku została przejęta przez japoński konglomerat finansowy SBI Holdings.

Yahoo! Japan zamierza uruchomić trading NFTreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.