Wyciek danych z giełdy kryptowalut Coinsquare | Wiadomości | CrypS.

Wyciek danych z giełdy kryptowalut Coinsquare

Redaktor: Michał Misiura
hacker

Kanadyjska giełda kryptowalut Coinsquare, jedna z największych giełd działających w tym kraju, poinformowała o potencjalnym ataku hakerskim i możliwym wycieku danych klientów.


Giełda, która w reklamach wskazuje na swą rzetelność i bezpieczeństwo transakcji kryptowalutowych rozesłała wiadomość e-mail do klientów, w której poinformowała o incydencie w zakresie bezpieczeństwa danych. Według wiadomości nieuprawniony podmiot zewnętrzny uzyskał dostęp do bazy danych klientów zawierającej dane osobowe.

W wiadomości giełda wskazała, że zagrożone zostało bezpieczeństwo “imion i nazwisk klientów, adresów e-mail, adresów zamieszkania, numerów telefonów, dat urodzenia, identyfikatorów urządzeń, adresów portfeli publicznych, historii transakcji i sald kont”. Wiadomości e-mail zostały wysłane wczoraj, ale Coinsquare już wcześniej odkryła potencjalny atak i informowała o tym za pośrednictwem swego konta na Twitterze.

Dane logowania nie były zagrożone

Giełda podkreśliła również, że hasła klientów nie były zagrożone i nic nie wskazuje na to, aby nieuprawniona osoba miała dostęp do takich danych.

Po wykryciu problemu z zabezpieczeniami giełda Coinsquare zawiesiła działalność platformy transakcyjnej. Wywołało to spekulacje dotyczące możliwych trudności z utrzymaniem płynności i szereg innych negatywnych domysłów, które są efektem głośnego upadku giełdy FTX i utraty zaufania do całej branży kryptowalutowej. W piątek Coinsquare przywróciła pełną funkcjonalność platformy transakcyjnej.

– Ponownie podkreślamy, że wszystkie środki należące do klientów są przechowywane w bezpiecznym miejscu i nie są wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej – zapewniła Coinsquare w jednym z tweetów.

hackerreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.