Współzałożyciel BitMEXa Ben Delo oddał się w ręce amerykańskich władz | Wiadomości | CrypS.

Współzałożyciel BitMEXa Ben Delo oddał się w ręce amerykańskich władz

Zerelik Maciej
bitmex logo

Problemy z prawem współzałożycieli giełdy kryptowalut Bitmex wciąż trafiają na nagłówki krypto mediów. Niedawno informowaliśmy, że Artur Hayes i Benjamin Delo chcą oddać się w ręce amerykańskich władz. Delo podjął już decyzję, a Arthur Hayes zgodził się na taki sam ruch w kwietniu.

Delo zwolniony za kaucją w wysokości 20 milionów dolarów

Według Bloomberga, współzałożyciel giełdy Bitmex Benjamin Delo udał się z Wielkiej Brytanii do Stanów Zjednoczonych i nie przyznał się do winy przed sędzią Sarah L. Cave. Został on jednak później zwolniony za kaucją w wysokości 20 milionów dolarów. Zgodnie z warunkami zwolnienia, sędzia zezwolił Delo na powrót do Wielkiej Brytanii. Mimo to, czeka go jeszcze zaplanowane na maj posiedzenie sądowe.

Delo wraz z Arthurem Hayesem i Samuelem Reedem, był współzałożycielem giełdy instrumentów pochodnych BitMEX. Cała trójka została w październiku 2020 roku oskarżona o naruszenie ustawy o tajemnicy bankowej (BSA). Oskarżenie zostało wniesione przez Commodity Futures Trading Commission (CFTC) i Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych.

BSA wymaga od instytucji finansowych dostarczania dokumentacji przy transakcjach powyżej progu 10 000 USD. Celem takiego działania jest zapobieganie praniu pieniędzy przez system bankowy.

Co więcej, jeden z pierwszych pracowników giełdy, Gregory Dwyer, został również oskarżony w trakcie prawnych zmagań Bitmexu z władzami USA. W chwili obecnej pozostaje on jednak na wolności. Rzecznik Delo powiedział Bloombergowi:

Zarzuty są bezpodstawne i są przesadą ze strony władz amerykańskich, a Delo zamierza bronić się przed zarzutami i oczyścić swoje imię w sądzie.

Hayes odda się w ręce władz już 6 kwietnia

W dniu 17 maja 2021 roku Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych dla Południowego Okręgu Nowego Jorku ogłosił, że Arthur Hayes również zgodził się na poddanie się karze w Stanach Zjednoczonych w dniu 6 kwietnia 2021 roku. Będzie on jednak zwolniony za kaucją w wysokości 10 mln dolarów, zabezpieczoną depozytem w wysokości 1 mln dolarów w gotówce. Hayes przebywa obecnie w Singapurze, a zgodnie z dokumentacją sądową stawi się przed amerykańskimi władzami na Hawajach.

Reed, który w 2020 roku również został aresztowany aktualnie przebywa na wolności. Aby uniknąć pobytu za kratkami wpłacił kaucję w wysokości 5 mln dolarów.

bitmex logo
reklama
reklama