Wniosek o ekshumację zwłok prezesa QuadrigaCX | Wiadomości | CrypS.

Wniosek o ekshumację zwłok prezesa QuadrigaCX

Michał Misiura
upadła giełda kryptowalut QuadrigaCX

Prawnicy reprezentujący klientów upadłej giełdy QuadrigaCX, chcą ekshumacji zwłok jej prezesa. Wszystko przez wątpliwości związane z jego śmiercią, która spowodowała utratę dostępu do portfeli. Gerald Cotten miał być jedyną osobą, która znała klucze prywatne giełdy. 

Prezes QuadrigaCX miał zabrać ze sobą do grobu 163 mln USD. Prawnicy reprezentujący klientów giełdy, chcą sprawdzić czy jej właściciel rzeczywiście nie żyje. 30-letni Gerald Cotten miał umrzeć podczas miesiąca miodowego spędzanego w Indiach. Według oficjalnej wersji wydarzeń, przyczyną była choroba Leśniowskiego-Crohna. Wraz ze śmiercią Cottena miały przepaść klucze i hasła kontrolujące fundusze giełdy.

Kancelaria prawna Miller Thomson LLP skierowała list do Królewskiej Kanadyjskiej Policji Konnej. Domaga się w nim ekshumacji zwłok Geralda Cottena oraz dokonania sekcji, która potwierdzi tożsamość i przyczynę śmierci. Prawnicy reprezentujący klientów, którzy przechowywali środki na giełdzie, uzasadniają wniosek wątpliwościami w sprawie tajemniczego zgonu Cottena. Nie ustają plotki, według których były prezes QuadrigaCX żyje. Sprawdzenie miejsca pochówku pomoże uciąć spekulacje.

upadła giełda kryptowalut QuadrigaCXreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.