Włochy zakazują ChatGPT | Wiadomości | CrypS.

Włochy zakazują ChatGPT

Dawid Kucharczyk
chatgpt

Włoska agencja ochrony danych prowadzi dochodzenie w sprawie ChatGPT w związku z obawami dotyczącymi prywatności.


Chatbot jest podejrzany o naruszenie zasad gromadzenia danych. Organizacja wysunęła zarzuty dotyczące wieku użytkowników. Jak twierdzi, aplikacja powinna być przeznaczona tylko dla osób powyżej 13 roku życia.

Oprócz tego włoska agencja poinformowała w swoim komunikacie, że tymczasowo ograniczyła dostęp do chatbota.

Od czasu wprowadzenia w zeszłym roku, ChatGPT wywołał technologiczne poruszenie, skłaniając konkurentów do uruchomienia podobnych produktów i firm do włączenia go lub podobnej technologii do swoich aplikacji i produktów.

Włoska agencja stwierdziła, że nie było “żadnej podstawy prawnej, która uzasadniałaby masowe gromadzenie i przechowywanie danych osobowych w celu ‘uczenia się’ algorytmów leżących u podstaw platformy.”

Najszybciej rosnąca aplikacja

W styczniu szwajcarska globalna firma świadcząca usługi finansowe UBS przeprowadziła badanie dotyczące wykorzystania ChatGPT. Zgodnie z jego wynikami, około 100 milionów osób korzystało z bota każdego miesiąca. Taka popularność sprawiła, że aplikacja okazała się być najszybciej rosnącą aplikacją w historii.

Niedawno Elon Musk i szefowie firm technologicznych wezwali do wstrzymania na sześć miesięcy rozwoju AI, ponieważ technologia ta jest “bardzo niebezpieczna”.

chatgptreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.