Władze USA chcą przedłużyć proces Konstantina Ignatowa | Wiadomości | CrypS.

Władze USA chcą przedłużyć proces Konstantina Ignatowa

Mariusz Przepiórka
onecoin - wielomiliardowa piramida finansowa

W Sądzie Okręgowym południowej dzielnicy Nowego Jorku trwa proces organizatorów piramidy OneCoin. Do mediów dociera niewiele informacji na temat jednego z pomysłodawców oszustwa Konstantina Ignatowa. Jedyne znane obecnie fakty są takie, że Ignatow miał przyznać się do winy i pójść na współpracę z amerykańskimi władzami.

Według szczątkowych doniesień medialnych miał również zeznawać w sprawie prawnika scamu Marka Scotta. Serwis FinanceFeeds podaje natomiast, że władze USA przesłały do sądu wniosek o przesunięcie terminu ogłoszenia wyroku o około 3 miesiące. Uzasadnieniem jest fakt, że śledczy nie wyciągnęli jeszcze od Ignatowa wszystkiego, co ich interesuje.

Przypomnijmy, że Ignatow wpadł w ręce policji 6 marca 2019 roku na lotnisku w Los Angeles. Jest oskarżony o oszustwo, za co grozi mu kara do 20 lat więzienia. Na wolności wciąż pozostaje jego siostra Ruja, której grozi nawet 85 lat więzienia, gdyż śledczy chcą postawić jej aż 5 zarzutów. Rodzeństwo i ich wspólnicy założyli OneCoin w roku 2014. W ciągu trzech lat mieli oszukać kilka milionów osób i zarobić na tym nawet 3,3 mld EUR.

onecoin - wielomiliardowa piramida finansowa
reklama
reklama