Władze podatkowe Kanady żądają danych użytkowników QuadrigaCX | Wiadomości | CrypS.

Władze podatkowe Kanady żądają danych użytkowników QuadrigaCX

Mariusz Przepiórka
upadła giełda kryptowalut QuadrigaCX

Kanadyjskie władze podatkowe (Canada Revenue Agency, CRA) zwróciły się do firmy EY z prośbą o udostępnienie danych o wszystkich użytkownikach giełdy QuadrigaCX. EY jest syndykiem masy upadłościowej giełdy kryptowalut, która przestała działać niewiele ponad rok temu.

CRA złożyła do Sądu Najwyższego Ontario wniosek, w którym domaga się przekazania ponad 750 tys. dokumentów dotyczących 115 tys. klientów giełdy. Dane zostały zebrane przez firmę EY ze źródeł wewnętrznych i zewnętrznych. Obejmują one dane osobowe, salda rachunków oraz zestawienia transakcji z lat 2016 – 2018.

Wątpliwości związane z wnioskiem CRA wyrazili wierzyciele giełdy. Podkreślili oni swe obawy związane przede wszystkim z ochroną prywatności. Obawy budzi również powód wniosku złożonego przez CRA. Dawni klienci giełdy sceptycznie podchodzą do tego, że dane mają służyć obliczeniu zobowiązań podatkowych giełdy. Tym bardziej, że firma EY wcześniej już uznała, że jest to praktycznie niemożliwe do ustalenia.

upadła giełda kryptowalut QuadrigaCX
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.